Main Content

Legenda, ktorá smeruje do Siene slávy. Svetové médiá komentujú koniec Zdena Cháru

streda, 21. september 2022 09:00 | Autor: TASR

Zdeno Chára
Zdeno Chára | zdroj: TASR

 Ohlasy svetových médií na koniec kariéry slovenského hokejistu Zdena Cháru.

 

Iltalehti (Fín.): "Gigant Zdeno Chára končí kariéru. Štyridsaťpäťročný obranca Slovenska a dvojmetrový hráč, ktorý v predchádzajúcej sezóne pôsobil v New Yorku Islanders, oznámil svoje rozhodnutie na Instagrame."

Ilta Sanomat (Fín.): "Legenda NHL Zdeno Chára končí kariéru. Slovák bol šesťkrát súčasťou zápasu hviezd NHL a v roku 2009 dostal cenu Jamesa Norrisa pre najlepšieho obrancu ligy."

nhl.com: "Chára odchádza z NHL, podpíše jednodňovú zmluvu s "Bruins". Počas svojej kariéry hral za štyri tímy, ale za žiadny tak dlho a dobre ako za Boston. Bol kapitánom Bruins v 14 sezónach a tri razy ich priviedol do finále o Stanleyho pohár (2011, 2013, 2019). V roku 2011 dokonca vyhrali v epickej sérii siedmich zápasov proti Vancouveru Canucks."

TSN (Kan.): "Chára podpísal jednodňovú zmluvu na ukončenie kariéry s "Bruins". Slovák odohral v Bostone 14 sezón a v roku 2011 bol kapitánom tímu pri zisku Stanleyho pohára. V historických štatistikách klubu mu patrí šieste miesto v počte odohratých zápasov (1023)."

The Hockey News (Kan.): "Zdeno Chára oznámil koniec hokejovej kariéry po 25 pozoruhodných sezónach v NHL. Jeden z najlepších obrancov modernej éry sa teraz vrátil do Bostonu, aby podpísal jednodňovú zmluvu a skončil ako hráč Bruins. S najväčšou pravdepodobnosťou ho uvedú do hokejovej siene slávy."

IIHF.com: "Chára ukončil hokejovú kariéru po 25 sezónach. Slovenský obranca bol najvyšší muž v histórii NHL a posledným aktívnym hráčom z draftu v roku 1996. Hokej opúšťa vo veku 45 rokov predurčený dostať sa do Siene slávy."

hokej.cz (ČR): "Veľké lúčenie. Chára končí kariéru v NHL symbolicky v drese Bostonu Bruins."

iSport (ČR): "Legendárny slovenský obranca Zdeno Chára ukončil veľmi úspešnú hokejovú kariéru. Dnes podpísal jednodňovú zmluvu s Bostonom, kde zažil najúspešnejšie roky svojej kariéry. Bruins priviedol ako kapitán k zisku Stanleyho pohára. Splní sa mu sen a skončí ako hráč Bostonu."