Hokejová Liga majstrov pokračovala ďalšími zápasmi: Čo Slováci tentokrát?

nedeľa, 8. september 2024 07:14 | Autor: TASR

Matej Paulovič
Matej Paulovič | zdroj: FB HC Dynamo Pardubice

Hokejisti HC Dynamo Pardubice vyhrali v sobotnom zápase druhého kola Ligy majstrov nad Tapparou Tampere vysoko 5:1.

Tomášovi Zohornovi asistoval pri víťaznom góle Slovák Matej Paulovič. Pardubice sú v tejto sezóne Ligy majstrov zatiaľ stopercentné, v úvodnom zápase rozstrieľali maďarský Fehervár 7:0.

Re-Plast Unia Osvienčim v zostave so Slovákom Petrom Bezuškom prehral s Eisbärenom Berlín 1:4 a na konte tak má stále jeden bod za štvrtkovú prehru 3:4 pp na ľade Ilves Tampere. Jeden bod za asistenciu si pripísal aj slovenský obranca Martin Štajnoch, ale jeho Fehervár neudržal na ľade Sparty Praha tesné vedenie a prehral 2:5.

Sheffield Steelers zvíťazili na ľade Växjö Lakers 3:2 po predĺžení. Víťazný gól zariadil v poslednej minúte extračasu Marc-Olivier Vallerand. Hráči ZSC Lions triumfovali na ľade Ilvesu Tampere 4:1.

Liga majstrov - 2. kolo

HC Sparta Praha - Fehérvár AV19 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Góly: 42. a 59. Hyka, 32. Hrabík, 41. Chlapík, 60. Řepík - 16. Kuralt, 36. Kuralt (ŠTAJNOCH)

Re-Plast Unia Osvienčim - Eisbären Berlín 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 19. Olsson - 12. Byron, 23. Bergmann, 48. Noebels, 57. Müller

HC Dynamo Pardubice - Tappara Tampere 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Góly: 11. Kaut, 24. Zohorna (PAULOVIČ), 29. Radil, 32. Sedlák, 47. Kousal - 54. Mattila

Storhamar Hockey Hamar - HC Fribourg-Gottéron 1:0 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Rozh. nájazd: Solem

Ilves Tampere - ZSC Lions 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 39. Gazda - 12. Geering, 26. Balcers, 47. Kukan, 56. Rohrer

Växjö Lakers - Sheffield Steelers 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 31. Rasmussen, 41. Eriksson - 2. Leavens, 33. Ciampini, 65. Vallerand