Adam Líška sa zastáva ruskej ligy: Mrzí ho, že na Slovensku sa o KHL nepíše

Adam Liška sa stal jediným hráčom z ruskej KHL, ktorý sa dostal do finálnej nominácie Slovenska na MS 2026.
26-ročný útočník absolvuje ďalší svetový šampionát pod vedením trénera Vladimíra Országha a do reprezentácie prichádza po individuálne veľmi vydarenej sezóne v drese Severstaľu Čerepovec.
Liška však popri príprave na šampionát pozorne sleduje aj finále KHL, v ktorom bojujú jeho krajania Martin Gernát a Richard Pánik v drese Lokomotivu Jaroslavľ. Slovenský reprezentant priznal, že ho mrzí minimálna pozornosť, ktorú slovenské médiá venujú úspechom našich hráčov v KHL. „Na Slovensku prakticky vôbec nevidím, že by sa písalo o tom, že Gernát a Pánik momentálne bojujú o trofej. Nie je o to záujem,“ uviedol Liška pre ruský portál Legalbet.
Téma pôsobenia slovenských hráčov v KHL je na Slovensku citlivá od začiatku vojny na Ukrajine. Domáce televízie zápasy súťaže nevysielajú a mediálny priestor venovaný lige sa výrazne zúžil. Napriek tomu majú slovenskí hokejisti v Rusku stále výrazné postavenie. Gernát s Pánikom bojujú o Gagarinov pohár a Liška patril počas sezóny medzi najdôležitejších hráčov Čerepovca.
Bratislavský rodák dokonca nosil kapitánske céčko a v základnej časti zaznamenal 35 bodov v 45 zápasoch. Výbornú formu si preniesol aj do play-off, kde pridal ďalšie tri góly. Jeho tím však vo vyraďovacej fáze skončil skôr, čo Liškovi umožnilo pripojiť sa k reprezentácii ešte pred štartom majstrovstiev sveta.
Otáznik zatiaľ visí nad jeho ďalšou klubovou budúcnosťou. Liškovi po siedmich sezónach v Čerepovci vypršal kontrakt a o novej dohode sa zatiaľ oficiálne nehovorí. Slovenský útočník však momentálne všetku pozornosť smeruje k reprezentácii a otázku ďalšieho pôsobiska plánuje riešiť až po skončení svetového šampionátu.

