utorok, 26. máj 2015 10:05 | Autor: TASR

Anaheim 26. mája (TASR) - Hokejisti Anaheimu triumfovali v noci na utorok v piatom zápase finále Západnej konferencie NHL na domácom ľade na Chicagom 5:4 po predĺžení a vedú sériu hranú na štyri víťazstvá 3:2. Sú tak jednu výhru od postupu do finále Stanleyho pohára.

V drese Blackhawks odohral slovenský krídelník Marián Hossa 14:44 minúty a pripísal si bod za asistenciu.

Víťazný gól Ducks strelil už po 45 sekundách predĺženia Matt Beleskey, pre ktorého to bol siedmy gól v play off. Anaheim môže sériu ukončiť v zápase číslo šesť v noci na štvrtok v United Center a postúpiť do prvého jeho finále Stanley Cupu od roku 2007. Hostia prehrávali necelé dve minúty pred koncom riadnej hracej doby 2:4, keď Hossa prihrávkou vyzval Jonathana Toewsa k zníženiu, ten istý hráč 37 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal a poslal duel do extračasu. V ňom už po 45 sekundách rozhodol Beleskey, ktorý dorazil do siete strelu Ryana Keslera.

semifinále play off NHL

piaty zápas finále Západnej konferencie

ANAHEIM - CHICAGO 5:4 pp (3:0, 0:2, 1:2 - 1:0)

Góly: 6. Fowler (Thompson, Cogliano), 6. Kesler (Silfverberg, Beauchemin), 15. Vatanen (Getzlaf), 55. Maroon (Vatanen, Getzlaf), 61. Beleskey (Kesler, Silfverberg) - 22. Teräväinen (Vermette, Sharp), 40. Seabrook (Teräväinen, Sharp), 59. Toews (HOSSA, Keith), 60. Toews (Shaw, Seabrook). Brankári: Andersen - Crawford, strely na bránku: 28:28, 17.286 divákov.

/stav série: 3:2/

Slovák v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 14:44 0 1 1 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/