NHL: Gáboríkov jubilejný 70. bod v sezóne, Demitra asistoval - sumáre

štvrtok, 11. marec 2010 08:40 | Autor: TASR

V stredajších zápasoch zámorskej hokejovej NHL bodovali dvaja Slováci. Útočník New York Rangers Marián Gáborík zaznamenal jednu asistenciu v zápase na ľade New Jersey, ale "jazdci" prehrali 3:6

Pre Gáboríka to bol jubilejný 70. kanadský bod v sezóne, ale dosť sa naň načakal, keďže v predchádzajúcich troch stretnutiach nebodoval. Na ľade pobudol 20 minút a do štatistík si okrem asistencie pripísal aj dva mínusové body a pozornosť Brodeura preveril dvoma strelami na bránu. Tretí raz v tejto sezóne uvoľnil po piatich inkasovaných góloch svoje miesto v bráne Rangers švédsky gólman Henrik Lundqvist, ktorého nahradil Alex Auld. “Bola to ťažká noc. Ale nemyslím si, že by som to mal príliš analyzovať. Musím na to čo najskôr zabudnúť," skonštatoval Lundqvist.

Jednu asistenciu si na svoje konto pripísal v stredu aj Pavol Demitra, jeho Vancouver však vo vyrovnanej partii nakoniec neuspel a v samostatných nájazdoch podľahol na ľade Phoenixu 3:4. Demitra bol blízko aj ku gólu, ale proti bol brankár "kojotov" Iľja Bryzgalov, ktorý jeho strelu po ľade zastavil na bránkovej čiare. "Mali sme veľké šťastie, ani by som si nepomyslel, že oba body nakoniec ostanú u nás. Hrali sme proti tímu, ktorý nám diktoval hru. Potrebovali by sme sa dostať na vlnu a k tomu nám dúfam pomôže séria ďalších domácich zápasov," povedal po stretnutí tréner Phoenixu Dave Tippett. Jeho náprotivok Alan Vigneault neskrýval sklamanie a poznamenal: "Myslím si, že dnes sme odviedli dobrú prácu, len škoda, že sme to nepotvrdili v samostatných nájazdoch.“ Demitra odohral 18 minút, celkovo ohrozil Bryzgalova štyrikrát a k asistencii si do bodových tabuliek pripísal aj jeden plusový bod.

Najlepším hráčom súboja Buffalo - Dallas sa s gólom a troma prihrávkami stal kolega Andreja Sekeru z obrany Tyler Myers. Okrem toho, že tento kandidát na nováčika sezóny gólom a troma asistenciami dopomohol domácim prvý raz po osemnástich stretnutiach k streleniu piatich gólov, prispel aj k tomu, že sa Sabres dostali na prvé miesto v priebežnej tabuľke Severovýchodnej divízie. "Šable" si poradili s "hviezdami" z Dallasu v pomere 5:3. Sekera bol jedným z najvyťaženejších obrancov svojho tímu. Odohral dvadsaťdva a pol minúty, bránu súpera ohrozil dvakrát a v tabuľke štatistík mu pribudol jeden mínusový bod.

Ďalšími Slovákmi, ktorí sa predstavili v stredajších nočných stretnutiach NHL, boli Marián Hossa v službách Chicaga, proti ktorému nastúpil Michal Handzuš v drese Los Angeles Kings. Obom sa však bodovo nedarilo, hoci blízko ku gólu bol po rýchlom protiútoku v tretej tretine Michal Handzuš, no jeho pokus zmaril gólman Chicaga Antti Niemi. Radosť po predĺžení mali nakoniec hráči domáceho celku, ktorí vyhrali gólom Sharpa na začiatku tretej minúty nadstaveného času v pomere 3:2. Chicago sa tak bodovo dotiahlo na prvý tím Severozápadnej divízie San Jose Sharks. V drese Black Hawks chýbal Tomáš Kopecký.

Výsledky - streda:

Buffalo - Dallas 5:3 (3:3, 1:0, 1:0)
Góly: 1. Myers (Hecht, Roy), 8. Mancari (Rivet, Torres), 20. Pominville (Myers, Connolly), 31. Vanek (Mancari, Myers), 60. Roy (Myers, Tallinder) - 3. Petersen (Daley, Benn), 13. Ott (B. Richards, Eriksson), 18. Benn (Skrastinš, Modano). Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše Kaleta - Ott po 5 min za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 43:20, brankári: R. Miller - Turco. Diváci: 18 690.

New Jersey - New York Rangers 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)

Góly: 5. R. Niedermayer (Rolston, Mottau), 19. Salvador (Greene, Langenbrunner), 29. Parise (Zubrus, Zajac), 34. Langenbrunner (Mottau, Greene), 36. Rolston (R. Niedermayer, Clarkson), 57. Zajac (Zubrus, Parise) - 6. Prospal (GÁBORÍK, O. Jokinen), 26. Christensen (Dubinsky, Girardi), 30. Prust (Shelley). Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Letourneau-Leblond - Shelley obaja 5 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:19, brankári: Brodeur - Lundqvist (36. Auld). Diváci: 17 625.

Washington - Carolina 4:3 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 3. Siomin (Morrison, Carlson), 18. Green (Nicklas Bäckström, Ovečkin), 32. Green (Ovečkin, Laich), 64. Fleischmann (Belanger) - 19. Dwyer (Kostopoulos, Harrison), 29. T. Ruutu (Larose), 35. J. Jokinen (T. Ruutu, Pitkänen). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:31, brankári: Theodore - Legace. Diváci: 18 277.

Chicago - Los Angeles 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 3. Sharp (Burish, P. Kane), 29. Versteeg (Ladd, Madden), 63. Sharp (Bolland) - 25. Brown (O'Donnell, Kopitar), 27. Kopitar (Doughty, Stoll). Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše Burish, Brouwer - Clune, Simmonds všetci po 5 min za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 43:30, brankári: Niemi - Quick. Diváci: 21 850.

Phoenix - Vancouver 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 11. Stempniak (K. Yandle), 30. Pyatt (Fiddler, Michálek), 41. Stempniak (Fiddler, Pyatt), rozhodujúci samost. nájazd Aucoin - 20. H. Sedin (Samuelsson, D. Sedin), 21. Samuelsson (H. Sedin), 42. Ehrhoff (DEMITRA, Kesler). Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:39, brankári: Bryzgalov - Raycroft. Diváci: 15 883.