piatok, 24. júl 2015 16:05 | Autor: TASR

Melbourne 24. júla (TASR) - Futbalisti španielskeho Realu Madrid zvíťazili v prípravnom zápase v Melbourne nad anglickým Manchestrom City vysoko 4:1.

Na štadióne Melbourne Cricket Ground sledovalo prestížny duel takmer 100.000 fanúšikov. Informovala agentúra AP.

"Biely balet" išiel do vedenia v 21. minúte zásluhou Karima Benzemu, ktorý zužitkoval dlhý pas od Garetha Balea. Do dvojgólového vedenia ho poslal Cristiano Ronaldo už o dve minúty neskôr, do polčasu zvýšil na rozdiel triedy po rohu Pepe. Citizens sa podarilo znížiť tesne pred prestávkou, keď Sergio Ramos zahral v 16-tke rukou a penaltu premenil Yaya Touré. Posledné slovo však mali opäť hráči Realu, keď skóre zavŕšil striedajúci Denis Čeryšev.

Manchester okrem prehry prišiel aj o novú posilu Fabiana Delpha, ktorý musel z ihriska v 20. minúte s podozrením na zranenie podkolennej šľachy. Do klubu pritom prestúpil iba minulý týždeň z Aston Villy za osem miliónov libier. "Nie je to najlepšia správa, pretože s nami iba štartoval sezónu. Uvidíme zajtra, keď pôjde na testy," uviedol tréner Manuel Pellegrini.

Pre kouča Rafaela Beniteza to bolo premiérové víťazstvo na lavičke Realu Madrid. "Veľmi sa teším," vyhlásil.