NBA: Chicago sa opäť natrápilo s Indianou

utorok, 19. apríl 2011 12:00 | Autor: TASR

Líderské duo Východnej konferencie NBA vedie po pondelku v 1. kole play-off nad svojimi súpermi už 2:0 na zápasy, s väčším prehľadom však svoju sériu zatiaľ zvláda Miami.

Chicago sa natrápilo s Indianou aj v druhom stretnutí a o víťazstve rozhodlo až v záverečnej časti hry. Mužstvo opätovne potiahol Derrick Rose, strelec 36 bodov, a "býci" dokázali vyhrať aj napriek žalostnej streľbe na úrovni 39 percent a 22 strateným loptám.

"Sme radi, že sme tu. Musíme ale zlepšiť našu hru. Musíme hrať oveľa plynulejšie, s väčšou efektivitou najmä v obrannej fáze. Jednoducho, musíme sa oveľa viac snažiť,“ podelil sa o svoje rozporuplné pocity z hry svojho mužstva Derrick Rose.

Tréner Tom Thibodeau vidí podstatu herného trápenia svojich hráčov aj v spôsobe hry Indiany:

"Veľmi dobre bránia, nútia nás dlho držať loptu. To vyúsťuje do veľa súbojov jeden na jedného a riskantných prihrávok. To sú hlavné dôvody našich strát lôpt. Musíme sa s tým popasovať.“ Bulls zatiaľ rolu favorita plnia najmä vďaka dirigentským schopnostiam Derricka Rosa, ktorý mal na konte aj 6 asistencií, a tiež vládou v podkošových priestoroch, kde v pondelok na doskoky vyhrali 57:33.

V drese Miami nastúpil aj Dwyane Wade, ktorého štart nebol istý pre problémy s migrénou. Napokon pri výhre 94:73 strelil 14 bodov a doskočil 6 lôpt. Heat predviedli výbornú obranu, Philadelphiu udržali na 34-percentnej streľbe, zatiaľ čo oni sami premenili na body 47 percent pokusov z poľa. "Sixers“ mali problémy so zakončením najmä v prvom polčase, v ktorom sa skóre menilo iba po štvrtine ich pokusov.

Heat v tejto polovici stretnutia prebrali kontrolu nad vývojom a tú už do konca nepustili z rúk. Na súpera totiž vyrukovali po prestávke pevnou defenzívou, s ktorou si hostia neporadili. Spomenutých 25 percent premenených striel zo strany súpera v úvodnej štvrtine znamená pre Heat najlepší defenzívny výkon v histórii klubu. Philadelphiu tak čaká náročná úloha zvrátiť sériu zo stavu 0:2, čo sa doteraz podarilo iba 14 tímom.

Výsledky - pondelok:

Východná konferencia - 1. kolo play-off (hrá sa na štyri víťazstvá):
Miami (2.) - Philadelphia (7.) 94:73 (19:13, 30:18, 26:21, 19:21) - stav série 2:0
Najviac bodov: L. James 29, Bosh 21 (11 doskokov), Wade 14 - T. Young 18, Turner 15, Holiday 12, 20 204 divákov

Chicago (1.) - Indiana (8.) 96:90 (17:18, 27:29, 23:20, 29:23) - stav série 2:0
Najviac bodov: D. Rose 36, Boozer 17 (16 doskokov), Deng 14 - Granger 19, A. J. Price 13, Foster 9, 22 480 divákov