Pique sa ospravedlnil. Urážku matky rozhodcu ale popiera (+VIDEO)

streda, 19. august 2015 11:05 | Autor: TASR

Pique sa ospravedlnil. Urážku matky rozhodcu ale popiera (+VIDEO) | zdroj: © TASR

Barcelona 19. augusta (TASR) - Stopér španielskeho futbalového klubu FC Barcelona Gerard Pique sa ospravedlnil za výbuch hnevu v pondelkovom finále Superpohára s Athleticom Bilbao, no poprel urážku čiarového rozhodcu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Pique videl v desiatej minúte druhého polčasu červenú kartu. Čiarový rozhodca mal konflikt s hráčom po tom, čo avizoval jeho postavenie mimo hry. "Kašlem na tvoju sk…ú matku," cituje údajné slová Piqueho denník AS. Následne videl Pique červenú kartu a musel predčasne pod sprchy.

"Chcem sa ospravedlniť za moju formu protestu, pretože nebola správna. V stávke bolo veľa a zápas bol plný napätia. No neurážal som ho," tvrdí Pique.

Katalánci sa snažili zmazať manko 0:4 z prvého zápasu a v odvete na Nou Campe viedli od 43. minúty gólom Lionela Messiho. Šestnásť minút pred koncom však vyrovnal na konečných 1:1 Aritz Aduriz.

Španielska futbalový federácia (RFEF) oznámi výšku Piqueho trestu v stredu.