Indian Wells: Lacko skončil už v 1. kole, nevyzve Čiliča

piatok, 12. marec 2010 08:23 | Autor: TASR

Slovenský tenista Lukáš Lacko nepostúpil do 2. kola dvojhry na úvodnom podujatí prestížnej série ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (dotácia 3,645 milióna USD, tvrdý povrch Plexipave vonku). Lacko vo štvrtkovom súboji 1. kola podľahol rovnako nenasadenému Španielovi Guillermovi Garcíovi-Lópezovi 6:4, 4:6, 5:7.

Stretnutie trvalo 144 minút a 22-ročný slovenský tenista v treťom rozhodujúcom sete neudržal sľubný náskok 4:2 s dvoma brejkbalmi k tomu. Napokon stratil svoj servis za stavu 5:6, keď jeho 26-ročný súper využil hneď prvý mečbal. Súperom Garcíu-Lópeza v 2. kole bude ôsmy nasadený Chorvát Marin Čilič. Deviaty muž renkingu má v roku 2010 skvelú bilanciu 18:2 a na konte víťazné trofeje v Chennai a Záhrebe. Piešťanský rodák Lacko figuruje na 60. mieste vo svetovom rebríčku, jeho štvrtkovému súperovi patrila naposledy 49. pozícia. García-López mal až do súboja s Lackom v tomto roku na konte len 5 prehier na hlavnom mužskom tenisovom okruhu.