sobota, 12. september 2015 23:05 | Autor: TASR

Barcelona 12. septembra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v šlágri 3. kola španielskej Primera División na pôde Atletica Madrid 2:1 a sú na čele tabuľky so ziskom deviatich bodov.

O triumfe Kataláncov rozhodol v 77. minúte Lionel Messi, ktorý prišiel na ihrisko po hodine hry. Domáci sa ujali vedenia zásluhou Fernanda Torresa, no Barca bleskovo odpovedala vďaka Neymarovi.

Real Madrid deklasoval División Espanyol Barcelona na jeho pôde 6:0. Cristiano Ronaldo sa zaskvel piatimi gólmi a s 231 presnými zásahmi sa stal najlepším strelcom "bieleho baletu" v La Lige. Portugalský reprezentant prekonal Raula Gonzaleza i legendárneho Alfreda di Stefana.

V historickej tabuľke mu v rámci najvyššej španielskej súťaže patrí štvrtá priečka za Lionelom Messim (285), Zarrom (251) a Hugom Sánchezom (234). Ronaldo v prvom polčase zaznamenal v priebehu 12 minút čistý hetrik. Päť presných zásahov v jednom zápase si pripísal na konto aj v minulej sezóne pri demontáži Granady (9:1).

sumáre:

Espanyol Barcelona - Real Madrid 0:6 (0:4)
Góly: 7., 17., 20., 61. a 81. Ronaldo (Druhý z 11 m), 28. Benzema, 32.155 divákov

Sporting Gijon - FC Valencia 0:1 (0:0)
Gól: 90+1. Alcacer, 23.206 divákov

Atletico Madrid - FC Barcelona 1:2 (0:0)
Góly: 51. Torres - 55. Neymar, 77. Messi, 53.491 divákov