Banská Bystrica na čele Tipsport ligy. Zdolala aj Piešťany!

utorok, 15. september 2015 20:05 | Autor: TASR

Banská Bystrica na čele Tipsport ligy. Zdolala aj Piešťany! | zdroj: © TASR

Banská Bystrica 15. septembra (TASR) - Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v utorkovom zápase 3. kola Tipsport Ligy nad ŠHK 37 Piešťany 2:1.

HC'05 iClinic Banská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 24. a 34. Majdan - 45. Holovič. Rozhodovali: J. Konc - Kacej, Synek, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1973 divákov

Výsledok vôbec neodzrkadľuje dianie na ľade, pretože domáci mali veľkú prevahu počas celého zápasu. Hostia sa však úspešne bránili a ex-Bystričan Košarišťan v bránke Piešťan sa prekonával. V druhej tretine domáci dokázali streliť dva góly, keď sa dvakrát presadil Majdan, ale ďalšie množstvo šancí nepremenili.

Keď v 45. min hostia znížili na rozdiel jediného presného zásahu, stretnutie nabralo spád. Domáci sa začali obávať o výsledok, ale napokon sa ubránili v záverečnej minúte aj pri power-play súpera šiestich proti štyrom. Bystrica triumfovala 2:1 a po troch kolách vedie súťaž s plným bodovým ziskom 9 bodov.