Taliani spečatili postup, Nóri čakajú na zaváhanie Chorvátov

sobota, 10. október 2015 20:05 | Autor: TASR

Taliani spečatili postup, Nóri čakajú na zaváhanie Chorvátov | zdroj: © TASR

Bratislava 10. októbra (TASR) - Talianski reprezentanti si zaistili postup na EURO 2016 do Francúzka, keď v sobotňajšom kvalifikačnom zápase v Baku zdolali domáci Azerbajdžan 3:1 zásluhou gólov Edera, El Shaarawyho a Darmiana. Na šampionát môžu postúpiť ako lídri H-skupiny, pokiaľ v utorok nepodľahnú Nórsku.

To v sobotu zvíťazilo nad Maltou 2:0 vďaka gólom Tetteya a Söderlunda. Domáce mužstvo sa môže v prípade zaváhania Chorvátska radovať z postupu, aktuálne sa nachádza na druhom mieste skupiny s 19 bodmi. Chorváti majú na konte 14, ale v sobotu ich čakal ešte večerný duel s Bulharskom.

Islandskí futbalisti, ktorí mali istotu postupu už pred sobotňajším stretnutím, remizovali na domácej pôde s Lotyšskom 2:2. Domáci sa v prvom polčase dostali do vedenia 2:0 gólmi Sigtorssona a Sigurossona, v druhom polčase vyrovnali hostia z kopačiek Caunu a Šabalu.

Reprezentanti Kazachstanu stále čakajú na víťazstvo v kvalifikácií. S Holandskom prehrali 1:2, keď výhru pre "Oranjes" zaistili Wijnaldum so Sneijderom a priebežne posunuli svoj tím na tretiu pozíciu v A-skupine.

Azerbajdžan - Taliansko 1:3 (1:2)

Góly: 31. Nazarov - 11. Eder, 43. El Shaarawy, 65. Darmian, ČK: 88. Husejnov (Azer.)