Ideálna zostava 13. kola Fortuna ligy podľa Sport7.sk

pondelok, 19. október 2015 09:50 | Autor: Filip Chudý

Ideálna zostava 13. kola Fortuna ligy podľa Sport7.sk | zdroj: © TASR

V piatok Zlaté Moravce dali Žiline štvorku, čo o deň neskôr využili Trenčín so Slovanom, ktorí na čele tabuľky mierne odskočili. Ktorí hráči zaujali najviac? Prinášame vám ideálnu jedenástku uplynulého kola.

Brankár

Marián Kelemen (Michalovce) – Už na začiatku vychytal Čermáka, ale zlomový zákrok vytiahol krátko pred koncom prvého polčasu, keď skvele zneškodnil strelu Hlinku. Vďaka tomu herne lepšia Skalica nešla do vedenia a Michalovce dostali šancu na výhru, čo v druhom polčase využili.

Obrancovia

Toni Tipurič (Zlaté Moravce) – V defenzíve si počínal veľmi dobre, veď pomohol k tomu, že Žilina sa v Zlatých Moravciach dostala k jedinej vážnej šanci, aj to až v závere za stavu 4:0. Má veľkú zásluhu na otváracom góle, keď pohybom oklamal Volešáka a Pečovského, vďaka čomu lopta prešla do brány. Za stavu 1:0 ukážkovo hlavou zblokoval Bénesovu strelu.

Marques De Souza (Zlaté Moravce) – Skúsený Brazílčan v defenzívnej činnosti výrazne pomohol k tomu, že najlepšie strieľajúce mužstvo v súťaži si v piatok poriadne ani nepíplo. Naopak, De Souza ukázal Žilinčanom pred ich bránou ako sa to má robiť, keď po rohu Orávika otvoril skóre, čím začal cestu za jasným víťazstvom.

Kingsley Madu (Trenčín) – Tento Nigérijčan hrá v ostatných týždňoch v dobrej forme, čo potvrdil aj proti Podbrezovej, keď domácim najväčšou mierou pomohol k víťazstvu. Najprv nacentroval na prvý gól zápasu Van Kesselovi, no a neskôr po jeho prihrávke strelil Bero víťazný gól duelu.

Stredopoliari

Peter Orávik (Zlaté Moravce) – Patril k hlavným strojcom žilinskej demontáže. Počas celého stretnutia hýril aktivitou, najviac a najumnejšie podporoval hrotového Tawambu, za čo sa dočkal odmeny, keď strelil druhý gól stretnutia, čím začal pre hostí zničujúcich sedem minút s tromi inkasovanými gólmi.

Slobodan Simovič (Slovan) – Presne po troch mesiacoch a jednom dni nastúpil na zápas, pričom výkonom iba potvrdil, ako počas zranenia belasým chýbal. Okolo Simoviča neprešlo na Myjave nič, výborne vypĺňal medzery a ešte stíhal aj zakladať útoky, čo dokazuje situácia pri prvom góle, na ktorý Vittekovi prihral.

Stanislav Danko (Michalovce) – Hosťujúci Skaličania mali síce v prvom polčase herne navrch a celozápasovú streleckú prevahu, ale ako dosiahnuť v zápase víťazstvo im ukázal Danko. Po štyroch minútach druhého dejstva dosiahol víťazný gól a po ďalších štyroch minútach všetko poistil.

Jan Kalabiška (Senica) – V Ružomberku mu neuznali až dva góly kvôli ofsajdu, ale v jednom prípade on v žiadnom prípade v ofsajde nestál. A hoci sa priamo gólovej satisfakcie nedočkal, výrazne sa na nej podieľal. Jemne podkopnutým centrom našiel ideálne v čistej šanci Hromadu, ktorý rozhodol o troch bodoch pre hostí.

Útočníci

David Depetris (Trnava) – V zápase proti Dunajskej Strede ho bolo trikrát vidieť, pričom takmer všetky tri situácie boli premenené na gól. Najprv otvoril skóre hlavou po rohovom kope Mikoviča a výsledok pečatil v druhom dejstve po prihrávke Benoga. Od gólu nebol ďaleko ani pri strele z polovice ihriska, ale Tujvel si pri nej dal pozor.

Róbert Vittek (Slovan)„Vittek dnes na ihrisku dokázal, že je stále najlepším útočníkom na Slovensku,“ slová myjavského kapitána Štefana Pekára hovoria za všetko. Útočník Slovana sa najprv pohral s myjavskou obranou a brankárom Hruškom, neskôr ukázal skvelý výber miesta a hlavou pridal druhý gól. Ak mu niečo v tomto zápase nevyšlo, potom to bolo iba to, že nedal hetrik.

Leandre Gael Tawamba Kana (Zlaté Moravce) – Tawamba v súboji so Žilinou dokázal podržať loptu ako chcel, kedy chcel a proti komu chcel. A to bol základ víťazstva domácich, lebo vďaka tomu mali jeho spoluhráči čas vyjsť z defenzívy a doplniť útok. Prvý gól padol po ním vybojovanom rohu, tretí po jeho strele a ten záverečný zaslúžene už strelil sám.