pondelok, 19. október 2015 09:05 | Autor: TASR

New York 19. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel v noci na pondelok jedným gólom k triumfu Los Angeles nad Coloradom 2:1 v súboji zámorskej NHL. Pre 33-ročného útočníka to bol premiérový presný zásah v novej sezóne, ktorým v 14. minúte otvoril skóre duelu.

Obranca Andrej Sekera prihral v druhej minúte predĺženia na víťazný gól Laurimu Korpikoskimu. Vďaka ich efektívnej spolupráci sa Edmonton radoval z víťazstva 2:1 pp na ľade kanadského soka Vancouveru.

sumáre NHL:

NEW YORK RANGERS - NEW JERSEY DEVILS 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 4. Stepan (Lindberg) - 22. Henrique (Cammalleri, Severson), 64. Stempniak (Henrique, Greene). Brankári: Lundqvist - Schneider, strely na bránku: 27:24, 18.006 divákov.

WINNIPEG JETS - ST. LOUIS BLUES 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Góly: 25. Perreault (Wheeler, Little), 33. Stafford (Ehlers, Scheifele) - 24. Tarasenko (Jaškin, Lehterä), 30. Upshall (Jaškin, Edmundson), 50. Tarasenko (Gomez, Gunnarsson), 59. Gunnarsson (Parayko, Backes). Brankári: Pavelec - Elliott, strely na bránku: 29:41, 15.294 divákov.

ANAHEIM DUCKS - MINNESOTA WILD 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 11. Fowler (Getzlaf, Hagelin), 17. Rakell (Lindholm, Perry), 49. Santorelli (Horcoff, Maroon), 59. Lindholm - 13. Niederreiter (Koivu). Brankári: Chudobin - Dubnyk, strely na bránku: 22:35, 16.784 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - EDMONTON OILERS 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 16. Bartkowski (Bärtschi, Hamhuis) - 4. Jakupov (McDavid, Letestu), 62. Korpikoski (SEKERA). Brankári: Miller - Nilsson, strely na bránku: 34:24, 18.261 divákov.

LOS ANGELES KINGS - COLORADO AVALANCHE 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 14. GÁBORÍK (Brown, McNabb), 37. Toffoli - 36. Duchene (Söderberg, Iginla). Brankári: Quick - Berra, strely na bránku: 40:23, 18.230 divákov.

Slováci v akcii:

Marián Gáborík (LA) 16:49 1 0 1 1 3 0
Andrej Sekera (Edmonton) 19:35 0 1 1 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o sumáre a Slovákov v akcii.