štvrtok, 22. október 2015 10:05 | Autor: TASR

New York 22. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prelomil strelecké suchoty a v noci na štvrtok strelil v zámorskej NHL svoj prvý gól v sezóne.

Ani ten však nezabránil prehre jeho Detroitu na ľade Edmontonu 1:3. Bodovo sa presadil aj kapitán Bostonu Zdeno Chára, ktorý si pripísal asistenciu v domácom dueli s Philadelphiou (4:5 pp).

Tatar skóroval v 47. minúte za stavu 3:0 pre Oilers, keď bekhendom dorazil do siete strelu spoluhráča Gustava Nyquista. Jeho gól tak už iba zmiernil prehru "červených krídel". V zostave Red Wings opäť chýbal Tatarov krajan Tomáš Jurčo, ktorý si zápas pozrel ako zdravý náhradník iba z tribúny. Z víťazstva domáceho tímu mal radosť slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý odohral 20:01 min., pripísal si jeden strelecký pokus a zblokoval až päť súperových striel.

Toronto prehralo v Buffale 1:2 po nájazdoch, v defenzíve Maple Leafs dostal príležitosť slovenský zadák Martin Marinčin, ktorý v zostave nahradil zraneného Jakea Gardinera.

sumáre NHL:

BUFFALO SABRES - TORONTO MAPLE LEAFS 2:1 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 56. Kane, rozh. nájazd Moulson – 2. Parenteau (Polák, Grabner). Brankári: Johnson - Bernier, strely na bránku: 35:24, 17.762 divákov.

BOSTON BRUINS - PHILADELPHIA FLYERS 4:5 pp (2:2, 2:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 14. Connolly (Bergeron, Marchand), 18. Bergeron (Eriksson, Krejčí), 25. Kelly (Eriksson, CHÁRA), 29. Hayes (Krejčí) – 10. Bellemare (VandeVelde, White), 16. Gagner (Laughton, L. Schenn), 48. Giroux (Voráček, Streit), 51. Simmonds (Umberger, Streit), 63. Giroux (Streit, Voráček). Brankári: Rask - Neuvirth (21. Mason), strely na bránku: 30:37, 17.565 divákov.

EDMONTON OILERS - DETROIT RED WINGS 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 13. Letestu (Jakupov, Schultz), 27. McDavid (Pouliot, Jakupov), 28. Purcell (Korpikoski, Fayne) – 47. TATAR (Nyquist, Sheahan). Brankári: Talbot - Mrázek, strely na bránku: 28:29, 16.839 divákov.

COLORADO AVALANCHE - CAROLINA HURRICANES 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 62. Rask (Murphy). Brankári: Varlamov - Ward, strely na bránku: 26:19, 12.826 divákov.

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 17:02 1 0 1 0 1 0
Zdeno Chára (Boston) 26:46 0 1 1 1 1 2
Andrej Sekera (Edmonton) 20:01 0 0 0 0 1 0
Martin Marinčin (Toronto) 15:53 0 0 0 1 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o sumáre a Slovákov v akcii.