piatok, 23. október 2015 08:05 | Autor: TASR

New York 23. októbra (TASR) - Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v noci na piatok nad Floridou Panthers 3:2 a dosiahli štvrtý triumf v novej sezóne zámorskej NHL.

Víťazný gól v drese domácich zaznamenal v úvode tretej tretiny počas presilovky Patrick Kane. Jeho slovenský spoluhráč Marián Hossa strávil na ľade takmer 18 minút, do štatistík si pripísal dve strely.

Columbus nestačil v Minneapolise na domácich Wild a po výsledku 2:3 prehral aj svoj ôsmy zápas v sezóne.

Los Angeles triumfovalo v kalifornskom derby na ľade San Jose 4:1. Slovenský útočník hostí Marián Gáborík odohral 14:33 min, na Martina Jonesa v bránke Sharks vyslal jeden neúspešný strelecký pokus.

NHL - základná časť:

Chicago - Florida 3:2
Góly: 5. Anisimov (Kane, Seabrook), 24. Seabrook (Panarin, Kane), 41. Kane (Seabrook, Crawford) – 5. Pirri (Trocheck, Bjugstad), 48. Jágr (Bjugstad, Bolland)

San Jose - Los Angeles 1:4

New York Rangers - Arizona 4:1
Pittsburgh - Dallas 1:4
Ottawa - New Jersey 4:5 pp a sn
Minnesota - Columbus 3:2
Nashville - Anaheim 5:1
Vancouver - Washington 2:3