štvrtok, 5. november 2015 09:05 | Autor: TASR

New York 5. novembra (TASR) - Ani premiérový bod za gól v drese Chicaga nemal pre slovenského hokejistu Marka Daňa v zámorskej NHL víťaznú príchuť.

Blackawks otvorili duel v noci na štvrtok proti St. Louis gólovou kanonádou v prvej tretine a hoci po nej viedli už 5:2, zápas napokon stratili 5:6 po predĺžení. Toronto v zostave s obrancom Martinom Marinčinom, ktorý sa prezentoval jedným streleckým pokusom a štyrmi hitmi, podľahlo doma Winnipegu 2:4.

Daňo sa premiérového gólu a rovnako bodu za "jastrabov" dočkal už vo svojom druhom stretnutí po príchode z farmy v Rockforde. V 3. minúte ťažil z dobrého forčekingu svojich spoluhráčov Ryana Hartmana s Tannerom Kerom, ktorí za bránkou súpera vybojovali puk. Ten sa dostal na os klziska, kde už bol pripravený Daňo a strelou z prvej prekonal Briana Elliotta. Brankár hostí po troch inkasovaných góloch v čase 6:35 prvýkrát odišiel na striedačku a prenechal miesto Jakeovi Allenovi. Tréner "bluesmanov" Ken Hitchcock mu však rázne dohovoril a o 41 sekúnd ho poslal do hry znova. Do konca stretnutia však Elliott medzi tromi žŕdkami nevydržal. V 18. minúte ho po kontakte s unikajúcim Jonathanom Toewsom opäť vystriedal Allen.

Nebola to tradičná bitka, na akú sme zvyknutí. Viac sa korčuľovalo či kombinovalo s pukom. Z našej strany bola prvá tretina katastrofálna, našťastie sme sa gólmi vrátili do zápasu a dokázali sme, že vieme hrať hokej,

sumáre:

TORONTO MAPLE LEAFS - WINNIPEG JETS 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Góly: 9. Parenteau (Bozak, Phaneuf), 33. Komarov (Polák, Van Riemsdyk) - 4. Byfuglien (Perreault, Enström), 9. M. Scheifele (Enström, Perreault), 58. Burmistrov (Wheeler, Little), 60. Little (Wheeler). Brankári: Reimer - Pavelec, strely na bránku: 26:34, 19.113 divákov

CHICAGO BLACKHAWKS - ST. LOUIS BLUES 5:6 pp (5:2, 0:3, 0:0)

Góly: 3. DAŇO (Hartman), 5. Shaw (tr. strieľanie), 7. Teräväinen (Daley), 18. Seabrook (Kane, Teräväinen), 18. Kane (Seabrook, Shaw) - 4. Steen (Parayko, Tarasenko), 16. Fabbri (Backes), 24. Steen (Parayko, Bouwmeester), 38. Bouwmeester (Brouwer, Gomez), 40. Backes (Pietrangelo, Fabbri), 64. Tarasenko (Pietrangelo). Brankári: Crawford - Elliott (7. a 18. Allen), strely na bránku: 43:29, 21.676 divákov

VANCOUVER CANUCKS - PITTSBURGH PENGUINS 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Góly: 54. D. Sedin (Bartkowski, H. Sedin), 59. Hansen (McCann) - 5. Perron (Dumoulin, Kessel), 48. Crosby (Kessel, Letang), 51. Fehr (Scuderi, Lovejoy). Brankári: Miller - Fleury, strely na bránku: 20:23, 18.570 divákov

ANAHEIM - FLORIDA 3:2 pp a sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. Stewart (Bieksa, Horcoff), 60. Perry (Kesler, H. Lindholm), roz. nájazd Stewart - 26. Grimaldi (Howden, MacKenzie), 38. Gudbranson (Bjugstad, Huberdeau). Brankári: Chudobin - Luongo