Premier League: Chelsea opäť na čele tabuľky, Weiss od 72. min - aktualizované

sobota, 13. marec 2010 19:04 | Autor: TASR

V úvodnom sobotňajšom stretnutí 29. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže si Tottenham poradil pred domácimi divákmi s Blackburnom 3:1.

Skóre duelu v 45. minúte otvoril Jermaine Defoe, ku ktorému sa po zmene strán dvoma zásahmi pridal Roman Pavľučenko, čestný gól Blackburnu vsietil v 80. min Samba. Na čelo priebežnej tabuľky sa prepracovala FC Chelsea, ktorá si v londýnskom derby s West Hamom United poradila 4:1. Dva góly Didiera Drogbu a zásahy Alexa a Maloudu odsunuli na druhú priečku obhajcu prvenstva Manchester United, ten však má zápas k dobru. Bolton rozstrieľal Wigan Athletic 4:0. Slovenský reprezentant Vladimír Weiss ml., ktorý je ako kmeňový hráč Manchestru City na polročnom hosťovaní v Boltone, sa na ihrisko dostal v 72. minúte.

Výsledky sobotňajších stretnutí 29. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže - Premier League:

Tottenham Hotspur - Blackburn Rovers 3:1 (1:0)
Góly: 45. Defoe, 55. a 85. Pavľučenko - 80. Samba, 35 474 divákov

Birmingham City - Everton 2:2 (1:2)
Góly: 26. C. Jerome, 52. Gardner - 19. Anichebe, 22. A. Yakubu, 24 579

Bolton Wanderers - Wigan Athletic 4:0 (1:0)
Góly: 10. Elmander, 48. K. Davies (z 11 m), 53. Muamba, 69. M. Taylor, 20 053 divákov
Vladimír Weiss ml. (Bolton) hral od 72. min

Burnley - Wolverhampton Wanderers 1:2 (0:1)
Góly: 73. S. Thompson - 26. Jarvis, 47. Carlisle (vlastný), 21 217 divákov

Chelsea - West Ham United 4:1 (1:1)

Góly: 16. Alex, 56. a 90. D. Drogba, 77. Malouda - 30. S. Parker, 41 755 divákov

Stoke City - Aston Villa 0:0
27 598 divákov

Hull City - Arsenal Londýn 1:2 (1:1)
Góly: 28. Bullard (z pok. kopu) - 14. Aršavin, 90. Bendtner, ČK: 45. G. Boateng (Hull City), 25 023 divákov