streda, 2. december 2015 09:25 | Autor: TASR

New York 2. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel jedným gólom k triumfu jeho Detroitu 5:4 po nájazdoch nad Buffalom v zápase zámorskej NHL v noci na stredu.

Pre útočníka Red Wings, ktorý otvoril skóre stretnutia už v 2. minúte, to bol deviaty presný zásah v tejto sezóne. Tatar si tak dal pekný darček k svojim 25. narodeninám. Jeho krajan a spoluhráč Tomáš Jurčo šancu proti Sabres nedostal. V nájazdoch v Joe Louis Aréne rozhodol Brad Richards.

Nedarilo sa Chicagu, ktoré prehralo doma s Minnesotou 1:2. Hoci domáci slovenskí útočníci Marián Hossa a Marko Daňo patrili so štyrmi, resp. troma strelami k najaktívnejším hráčom Blackhawks, kanadské body nezískali. V drese Chicaga síce Američan Patrick Kane bodoval už v 20. zápase za sebou, ale o triumfe hostí v United Center rozhodol v tretej tretine obranca Wild Ryan Suter.

Los Angeles Kings zdolali Vancouver 2:1 po predĺžení, keď domáci prehrávali 0:1. No slovenský útočník Marián Gáborík v presilovke asistoval na vyrovnávajúci gól a v predĺžení rozhodol o triumfe Kings Anže Kopitar.

Philadelphia vyhrala v Ottawe 4:2 a natiahla víťaznú sériu na tri súboje. Tretí triumf v rade zaznamenala aj Florida, ktorá vďaka dvom gólom Dereka MacKenzieho vyhrala v St. Louis 3:1.

sumáre NHL:

NEW JERSEY DEVILS - COLORADO AVALANCHE 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 43. Palmieri (Zajac) - 23. Duchene (Johnson, Berra), 27. Barrie (Skille). Brankári: Schneider - Berra, strely na bránku: 28:25, 14.019 divákov.

MONTREAL CANADIENS - COLUMBUS BLUE JACKETS 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 3. Byron (Thomas, Beaulieu), 58. Pacioretty (Weise, Subban) - 18. Foligno (Johansen). Brankári: Condon - Bobrovskij, strely na bránku: 26:23, 21.288 divákov.

OTTAWA SENATORS - PHILADELPHIA FLYERS 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 18. Z. Smith (Ceci), 25. Hoffman (Ryan, Turris) - 15. Gostisbehere (Giroux, B. Schenn), 24. Medvedev (Couturier, Del Zotto), 37. Simmonds (Couturier, Manning), 59. Couturier (Simmonds). Brankári: Anderson - Mason, strely na bránku: 25:33, 17.010 divákov.

DETROIT RED WINGS - BUFFALO SABRES 5:4 pp a sn (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 2. TATAR (Green, Nyquist), 11. Abdelkader (Ericsson, DeKeyser), 25. Miller (Abdelkader, Glendening), 54. Abdelkader (Nyquist, Kronwall), rozh. nájazd Richards - 18. E. Kane (O'Reilly, Ristolainen), 38. Girgensons (Ristolainen, Moulson), 41. E. Kane (Gionta, McGinn), 44. Bogosian (Girgensons, Ristolainen). Brankári: Mrázek - Ullmark, strely na bránku: 46:32, 20.027 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - ARIZONA COYOTES 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Góly: 33. Järnkrok (Weber, Forsberg), 43. Ribeiro (Hodgson), 45. Forsberg (C. Smith, Weber), 58. Forsberg (Ribeiro, Weber), 60. Neal (Josi) - 18. Ekman-Larsson (Domi, Bödker), 38. Chipchura (Gordon, Michálek). Brankári: Rinne - M. Smith, strely na bránku: 41:15, 15.091 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - MINNESOTA WILD 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 26. P. Kane (Keith) - 5. Pominville (Granlund, Spurgeon), 53. Suter (Granlund, Parise). Brankári: Crawford - Dubnyk, strely na bránku: 31:36, 21.580 divákov.

CALGARY FLAMES - DALLAS STARS 4:3 pp a sn (0:2, 0:1, 3:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 42. Backlund, 44. Gaudreau (Monahan, Brodie), 58. Hamilton (Monahan, Wideman), rozh. nájazd Gaudreau - 2. Spezza (Jordie Benn), 17. Eakin (Jokipakka, Ničuškin), 32. Janmark (Oduya, Demers). Brankári: Rämö - Niemi, strely na bránku: 32:29, 19.237 divákov.

ST. LOUIS BLUES - FLORIDA PANTHERS 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Góly: 33. Backes (Fabbri, Parayko) - 33. Pirri (Barkov, Mitchell), 33. MacKenzie, 37. MacKenzie. Brankári: Allen (41. Elliott) - Luongo, strely na bránku: 30:23, 15.395 divákov.

SAN JOSE SHARKS - PITTSBURGH PENGUINS 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: 36. Marleau (Pavelski, Ward) - 3. Kessel (Malkin, Perron), 25. Cullen (Dumoulin, Fehr), 27. Malkin (Kunitz), 49. Perron (Kunitz, Bennett), 56. Kessel (Malkin, Cole). Brankári: Jones - Fleury, strely na bránku: 34:29, 16.624 divákov.

LOS ANGELES KINGS - VANCOUVER CANUCKS 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 47. Doughty (Shore, GÁBORÍK), 63. Kopitar (Carter) - 8. D. Sedin (H. Sedin, Weber). Brankári: Quick - Markström, strely na bránku: 40:16, 18.230 divákov.

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 15:47 1 0 1 +1 4 0
Marián Hossa (Chicago) 19:15 0 0 0 0 4 2
Marián Gáborík (Los Angeles) 16:04 0 1 1 0 0 2
Marko Daňo (Chicago) 12:49 0 0 0 0 3 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/