sobota, 5. december 2015 09:05 | Autor: TASR

New York 5. decembra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára si v noci na sobotu v zámorskej NHL pripísal na konto gól a asistenciu, jeho Boston však prehral v Calgary 4:5 po predĺžení. Edmonton v zostave s Andrejom Sekerom zdolal Dallas 2:1 po predĺžení. New York Islanders v bránke bez Jaroslava Haláka si poradili so St. Louis 2:1 po nájazdovom rozstrele.

Sumáre NHL:

BUFFALO SABRES - ARIZONA COYOTES 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Góly: 28. Reinhart (Ristolainen, Gorges), 34. McGinn (Eichel, Colaiacovo), 43. Kane (Girgensons), 52. Foligno (Deslauriers, Legwand), 60. Kane (Franson, O'Reilly) - 15. Domi (Hanzal, S. Elliott), 47. Domi. Brankári: Johnson - Smith, strely na bránku: 28:20, 18.204 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - PHILADELPHIA FLYERS 3:4 pp (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 7. Matteau, 42. Palmieri (Eliáš, Cammalleri), 59. Cammalleri (Stempniak, Kennedy) - 10. Simmonds (Voráček, Giroux), 28. Giroux (Voráček, Gostisbehere), 50. Bellemare (VandeVelde, Medvedev), 64. Read (Del Zotto). Brankári: Schneider - Neuvirth, strely na bránku: 18:25, 14.825 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - FLORIDA PANTHERS 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 33. Chaput (Bodnarchuk, G. Campbell) - 22. Trocheck (B. Campbell, Kampfer), rozh. nájazd Barkov. Brankári: Bobrovskij - Montoya, strely na bránku: 23:32, 14.062 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - ST. LOUIS BLUES 2:1 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 47. Grabovskij (Strome, Kuľomin), rozh. nájazd Nielsen - 20. Shattenkirk (Tarasenko, Šťastný). Brankári: Greiss - B. Elliott, strely na bránku: 25:32, 12.873 divákov.

CALGARY FLAMES - BOSTON BRUINS 5:4 pp (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 1. Gaudreau (D. Jones), 16. Giordano (Brodie, Gaudreau), 22. Gaudreau (Hudler, Wideman), 60. Hudler (Monahan, Colborne), 64. Gaudreau (Hamilton, Brodie) - 18. Beleskey (CHÁRA, Eriksson), 22. Marchand (Connolly, Trotman), 23. CHÁRA (Beleskey, Eriksson), 59. Marchand. Brankári: Rämö - Gustavsson (22. Rask), strely na bránku: 37:38, 19.289 divákov.

EDMONTON OILERS - DALLAS STARS 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 15. Hall, 61. Eberle (Draisaitl) - 39. Janmark (Oleksiak, Fiddler). Brankári: Nilsson - Niemi, strely na bránku: 24:43, 16.839 divákov.

ANAHEIM DUCKS - SAN JOSE SHARKS 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 43. Santorelli (Thompson, Stewart). Brankári: Gibson - M. Jones, strely na bránku: 26:23, 15.701 divákov.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 24:37 1 1 2 0 4 2
Andrej Sekera (Edmonton) 23:44 0 0 0 0 4 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/