Blashill si nevie vynachváliť formáciu s Tatarom, na Jurča naďalej zabúda

pondelok, 7. december 2015 11:11 | Autor: Dávid Lech

Blashill si nevie vynachváliť formáciu s Tatarom, na Jurča naďalej zabúda | zdroj: © TASR

Kouč Detroitu Red Wings Jeff Blashill po zápase s Nashvillom (5:4pp) nešetril chválou na formáciu, v ktorej pôsobí Slovák Tomáš Tatar, no na jeho krajana Tomáša Jurča zrejme naďalej zabúda.

25-ročný krídelník Tatar nastúpil v zápase po boku centra Rileyho Sheahana, na druhom krídle mal Švéda Gustava Nyquista. „Boli naozaj dobrí. Som za nich šťastný. Vyzval som ich, aby zodpovednosť brali na seba a stali sa elitnou formáciou počas vyrovnaných súbojov a oni sa ňou stali. Urobili naozaj dobrú prácu,“ povedal kouč Jeff Blashill pre oficiálny web Detroitu redwings.nhl.com. Lodivod tímu z Hockeytownu narážal predovšetkým na fakt, že Nyquist sa najprv podieľal na vyrovnávajúcom góle Abdelkadera v 58. minúte, aby vzápätí v druhej minúte predĺženia rozhodol zápas.

Hlavný tréner amerického mančaftu pozitívne rozčarovaný z výkonu svojho celku pokračoval: „Nemám ťažkú prácu s priradzovaním formácií, pretože môžu hrať (pozn. red. formácia Nyquist – Sheahan – Tatar) proti komukoľvek. Dacjuk môže hrať proti komukoľvek, Zetterberg môže hrať proti komukoľvek, to z nás robí skutočne nebezpečným tímom,“ zároveň ale útočná lajnu mladých pušiek upozornil: „Urobili dobrú prácu, no potrebujú pokračovať v raste.

V raste sa ale pokračuje veľmi ťažko Tatarovmu krajanovi Tomášovi Jurčovi. Talentovaný 22-ročný hokejista mal dostať v prvom tíme po skvelom výkone na farme v AHL v Grand Rapids Griffins väčší priestor. No ani zranenia útočníkov Teemuho Pulkkinena a Drewa Millera neurobili košickému rodákovi väčší priestor na ľade a v dueli s Nashvillom Predators odohral chabých 7 minút a 22 sekúnd, čo bol po Joakimovi Anderssenovi druhý najnižší ice-time hráča v zápase.

Detroit je momentálne vo veľmi dobrej forme. Pripísal si na konto tri víťazstvá v rade a po 27 dueloch mu s 34 bodmi patrí v tabuľke Východnej konferencie solídna piata priečka.