sobota, 19. december 2015 10:05 | Autor: TASR

New York 19. decembra (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v piatkovom zápase zámorskej NHL na ľade Pittsburghu Penguins vysoko 6:2. Slovenský kapitán "medveďov" Zdeno Chára prispel k triumfu jednou asistenciou, keď prihrával na gól Patricea Bergerona v 41. minúte na 4:2. Hviezdou duelu sa stal Chárov spoluhráč Frank Vatrano, ktorý zaznamenal prvý hetrik v profiligovej kariére.

Detroit Red Wings prehral na vlastnom ľade s Vancouverom Canucks 3:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Slováci sa v domácom drese nepresadili. Tomáš Tatar strávil na ľade takmer 18 minút, mal jednu strelu, plusový bod a v nájazdoch nepremenil svoj pokus. Tomáš Jurčo sa počas 10:23 min prezentoval dvoma strelami.

Sumáre NHL:
CAROLINA HURRICANES - FLORIDA PANTHERS 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 45. Mitchell (Huberdeau, Barkov), 60. Smith. Brankári: Ward - Luongo, strely na bránku: 24:18, 10.511 divákov

PITTSBURGH PENGUINS - BOSTON BRUINS 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)
Góly: 9. Sheary (Crosby), 23. Daley (Crosby, Sheary) - 11. Vatrano (Spooner, Ferraro), 22. Bergeron (Marchand), 30. Eriksson (Spooner, Krejčí), 41. Bergeron (CHÁRA, Marchand), 53. Vatrano (Spooner, Hayes), 56. Vatrano (Spooner). Brankári: Zatkoff - Rask, strely na bránku: 32:34, 18.585 divákov

WASHINGTON CAPITALS - TAMPA BAY LIGHTNING 5:3 (0:1, 1:2, 4:0)
Góly: 34. Ovečkin (Oshie, Carlson), 48. Oshie, 51. Ovečkin (Chimera, Williams), 55. Johansson (Oshie, Ovečkin), 60. Oshie (Bäckström, Ovečkin) - 9. Killorn (Marchessault, Coburn), 27. Šustr (Kučerov), 30. Stamkos (Hedman, Stralman). Brankári: Holtby (29. Grubauer) - Bishop, strely na bránku: 23:19, 18.506 divákov

DETROIT RED WINGS - VANCOUVER CANUCKS 3:4 pp a sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 39. Andersson (DeKeyser, Glendening), 44. Dacjuk (Smith, Marčenko), 59. Zetterberg (Dacjuk) - 19. McCann (Hansen), 38. Bärtschi (Horvat, Vrbata), 46. Vrbata (Tanev, Bärtschi), rozh. nájazd Vey. Brankári: Howard - Miller, strely na bránku: 28:40, 20.027 divákov

OTTAWA SENATORS - SAN JOSE SHARKS 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Góly: 25. Ryan, 49. Pageau (Dziurzynski, Ceci), 54. Wideman (Lazar, Prince), 56. Karlsson (Hoffman, Ryan) - 21. Thornton (Burns, Pavelski), 58. Burns. Brankári: Anderson - Stalock, strely na bránku: 35:33, 17.990 divákov

WINNIPEG JETS - NEW YORK RANGERS 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Góly: 6. Little (Wheeler), 8. Little (Wheeler, Ladd), 18. Byfuglien (Scheifele), 37. Myers (Wheeler, Little), 59. Ladd (Wheeler) - 15. Miller (Hayes, Yandle), 35. Boyle (McDonagh, Brassard). Brankári: Hellebuyck - Lundqvist, strely na bránku: 36:28, 15.294 divákov

Slováci v akcii:
Zdeno Chára (Boston)    24:08  0  1  1 +3  1  0
Tomáš Tatar (Detroit)   17:39  0  0  0 +1  1  0
Tomáš Jurčo (Detroit)   10:23  0  0  0  0  2  0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/