Main Content

Česi nedali šancu Dánom, Američania sa potrápili s Nórmi + VIDEO

pondelok, 2. máj 2011 20:27 | Autor: TASR

Česká hokejová reprezentácia zvládla aj svoj druhý duel v základnej D-skupine na 75. majstrovstvách sveta na Slovensku, keď v pondelok popoludní zdolala výber Dánska jednoznačne 6:0. Zverenci trénera Aloisa Hadamczika majú na svojom konte už šesť bodov a v predstihu si vybojovali postup do ďalšej fázy turnaja.

Skóre duelu otvoril už v 3. min Michael Frolík, to však bolo na dlhé minúty zo strany českého tímu všetko. V 32. min zvýšil Milan Michálek na 2:0 a v nasledujúcich troch minútach Dáni inkasovali ešte trikrát. Na 3:0 upravil opäť Milan Michálek a v 35. min dal svoj druhý gól v zápase aj Michael Frolík, keď pred Galbraithom jemne tečoval strelu Čáslavu. Bodku za druhotretinovou kanonádou dal Tomáš Plekanec, ktorý vystihol rozohrávku súpera a nedal dánskemu brankárovi šancu. Pred druhou sirénou neuspel z trestného strieľania Eliáš. Na konečných 6:0 upravil v 57. min Petr Průcha.

Česko - Dánsko 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)


Góly: 3. Michael Frolík (Hubáček, Z. Michálek), 32. M. Michálek (Židlický), 34. M. Michálek (Havlát , Eliáš), 35. Michael Frolík (Čáslava, Novotný), 35. Plekanec (Červenka), 57. P. Průcha (Michael Frolík).
Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin (Rus.), Reiber (Švaj.) - Carlsson (Kan.), Hollenstein (Rak.), 9217 divákov

Zostavy:
Česko: Pavelec - Z. Michálek, K. Rachůnek, Židlický, Škoula, Čáslava, Krajíček - Jágr, Plekanec, Červenka - Havlát, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Michael Frolík, Hubáček, Novotný - P. Průcha
Dánsko: Galbraith - D. Nielsen, Lassen, K. Jensen, J. Jensen ml., Hersby, Mads Boedker, Eskesen - Starkov, Hardt, Green - M. Madsen, Jakoben, J. Jensen st. - K. Staal, Christensen, Mikkel Boedker - Degn, Dresler, Poulsen - Storm

Hlasy trénerov:
Alois Hadamczik (tréner ČR): „Vedeli sme, že Dánsko hralo pred rokom vo štvrťfinále. Je to nevyspytateľný súper, osem ich hráčov hrá vo švédskej lige. Myslím si, že moji hráči sa na duel veľmi dobre pripravili. Zápas sme mali pod kontrolou, dali sme rýchly gól. Potom sme mali menší výpadok, keď sme hrali v oslabení. Keď sme dali druhý gól, už nebolo pochýb, že v tomto stretnutí zvíťazíme.“
Per Bäckman (tréner Dánska): „S prvou polovicou zápasu som veľmi spokojný. Bolo to asi našich najlepších úvodných tridsať minút v tejto sezóne. Nevyužili sme presilovku o dvoch korčuliarov a potom sme dostali rýchle góly. Za stavu 2:0 alebo 3:0 pre Česko sa pre nás zápas končí.“



Nóri blízko prekvapenia, Američania otočili v závere

Hokejisti Nórska neboli ďaleko od ďalšej senzácie na majstrovstvách sveta v hokeji v Košiciach, keď v C-skupine viedli v pondelok nad USA po dvoch tretinách 2:0, ale napokon prehrali 2:4. Nóri v prvom zápase nečakane zdolali Švédsko 5:4 po samostatných nájazdoch. Američania si po víťazstve zabezpečili postup do osemfinálovej skupiny.

Hráči USA boli od úvodu stretnutia aktívnejší, Nóri vyťažili v prvej tretine z minima maximum. Najskôr Ken Andre Olimb a potom vo vlastnom oslabení aj Anders Bastiansen v oslabení dostali svoj tím do dvojgólového vedenia. Nórski hráči sa potom stiahli do obrany a dlho odolávali americkým pokusom. Zámorský výber sa dokázal presadiť až v tretej tretine, v ktorej štyrmi gólmi otočil výsledok na konečných 4:2.

USA - Nórsko 4:2 (0:2, 0:0, 4:0)

Góly: 42. Palmieri (Kreider, Shannon), 46. Skille (Stapleton, McDonagh), 54. Palmieri (Shannon, Shattenkirk), 59. C. Smith (Stepan, J. Johnson) - 9. K. Olimb (Holtet), 10. Bastiansen.
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Rönn (Fín.) - M. Novák (SR), Terhö (Fín.), 4149 divákov

Zostavy:

USA: Montoya - J. Johnson, Fayne, M. Stuart, Fowler, McDonagh, Shattenkirk, C. Wilson, Komisarek - Stepan, C. Smith, Wheeler - Skille, Porter, Gaustad - Kreider, Palmieri, Shannon - M. Brown, Y. Šťastný, Stapleton
Nórsko: Haugen - Bonsaksen, Tollefsen, Holos, Spets, E. Koivu, M. Hansen, Csiszar - Skröder, Roymark, Fredkriksen - Bastiansen, Ask, M. Olimb - Holtet, Martinsen, K. Olimb - Lorentzen, K. Forsberg, Laumann Ylven

Hlasy:
Scott Gordon (tréner USA): "V prvej tretine sme hrali zle, v obrane to bola katastrofa. Nedokázali sme súpera poriadne napádať. Je pre mňa príjemným zistením, že dokážeme stupňovať tempo. Bolo vidieť, že hráči v závere veľmi chceli. Teší ma, že po dvoch zápasoch máme plný počet bodov."
Roy Johanssen (tréner Nórska): "Samozrejme, sme sklamaní. Dlho sme viedli 2:0, ale treba uznať, že v závere bol súper jednoznačne lepší. V poslednej tretine nás Američania prekorčuľovali. Škoda, lebo sme boli blízko ďalšieho prekvapenia."