Main Content

Good Angels zdolali Šopron postúpili do štvrťfinále EP FIBA

streda, 10. február 2016 21:05 | Autor: TASR

Good Angels zdolali Šopron postúpili do štvrťfinále EP FIBA
Good Angels zdolali Šopron postúpili do štvrťfinále EP FIBA | zdroj: © TASR

Košice 10. februára (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili vo svojom poslednom zápase v A-skupine Euroligy nad maďarským tímom Uniqa Šopron 81:53, čím si definitívne zabezpečili účasť vo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA.

Košičanky mali výborný vstup do zápasu a o svojom víťazstve rozhodli už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali rozdielom pätnástich bodov. Košičanky v ďalšom priebehu kontrolovali vývoj zápasu a napokon si pripísali štvrté víťazstvo v aktuálnej sezóne Euroligy. Meno svojho súpera vo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA sa dozvedia vo štvrtok 11. februára, kedy je na programe žreb.

Euroliga, A-skupina:

Good Angels Košice - Uniqa Šopron 81:53 (50:31)

Zostava a body Good Angels: Oblaková 18, Langhorneová 16, Kupčíková 6, Jurčenková 4, Bálintová 3 (Johnsonová 18, Stehlíková 11, Žirková 5, Janoščíková 0, Blanárová 0), najviac bodov Šopron: Krnjičová 14, Lelasová 11, Ciglarová 10. Rozhodovali: Denkovski (Mac.), Cekov (Bulh.), Kralj (Bos.), TH: 6/5 - 18/16, trojky: 10 - 3, os. chyby: 24:15, päť os. chýb: Bálintová, Jurčenková, 1800 divákov.

Košičanky od úvodu zápasu nadväzovali na výborný výkon z minulého zápasu v Lille. Domáce hráčky rýchlo viedli 7:0 a z tempa ich nevyviedol ani oddychový čas maďarského tímu. Hostky zaznamenali prvé dva body až v 4. minúte, no Krjničová trestnými hodmi iba korigovala na 12:2. Košičanky boli v prvej štvrtine efektívne a zároveň aj účinne bránili. Šopron zaznamenal prvé body z hry až v 8. minúte, keď Dubeiová znížila na 18:4. Košičanky viedli po prvej štvrtine presvedčivo 28:13.

Úvod druhej časti vyznel lepšie pre hostky, ktoré zlepšili pohyb i streľbu. Darilo sa im ukrajovať z košického náskoku a v 15. minúte viedli domáce už len o sedem - 34:27. Košičankám však prospeli slová trénera Kováčika počas oddychového času a hostkám už nedovolili svoj náskok výraznejšie stiahnuť. Naopak, skóre do konca prvého polčasu narastalo v prospech Košičaniek. Druhú štvrtinu uzavrela trojkou Oblaková a na prvopolčasových 50:31 upravila Johnsonová. Košičanky v tretej štvrtine kontrolovali priebeh zápasu a súperkám nedovoľovali zdramatizovať zápas. Ďalší oddychový čas hostí prišiel v 28. minúte, keď Good Angels vyhrávali o 31 bodov - 66:35.

Záverečná časť už nijakú drámu nepriniesla. Domáce hráčky napokon zdolali maďarský tím rozdielom 28. bodov a postúpili do štvrťfinále Európskeho pohára FIBA.

Hlasy:

Maroš Kováčik, tréner Good Angels: "Sám som bol prekvapený, ako rýchlo sme stratili mentálny blok, o ktorom som pred zápasom rozprával. Do zápasu sme vstúpili veľmi koncentrovane. V druhej štvrtine sa súper dotiahol na sedem bodov, no inak odohrali dievčatá fantastický zápas. Najmä v individuálnej obrane hráčky podali zodpovedné výkony."

Zuzana Žirková, Good Angels: "Pred zápasom sme o tom veľmi nechceli hovoriť, no ukázalo sa, že máme jednoznačne lepší tím. Som rada, že sme to potvrdili aj na palubovke. Myslím si, že výsledok zodpovedá našej hre."

Romana Stehlíková, Good Angels: "Nebolo to jednoduché víťazstvo, no sme zaň rady. Dôležité boli už prvé minúty, v ktorých sme po rýchlych protiútokoch viedli 9:0. To bola hneď na začiatku veľká psychická výhoda. Súperky hrali presne to, čo sme od nich očakávali. Neskôr sme už nešli do súbojov naplno a snažili sme sa viac si užiť ten zápas."

Ďalší výsledok 14. kola Euroligy, A-skupina:

Galatasaray Istanbul - Fenerbahce Istanbul 60:71 (30:35)