utorok, 16. február 2016 08:18 | Autor: TASR

New York 16. februára (TASR) - Hokejisti Chicaga bez zraneného slovenského útočníka Mariána Hossu zdolali v noci na utorok v zámorskej NHL Toronto vysoko 7:2.

Hossov krajan Richard Pánik strávil na ľade 13 minút a na konto si pripísal plusku. V drese Blackhawks opäť úradoval Patrick Kane, ktorý zaznamenal štyri body za gól a tri asistencie.

New York Islanders zvíťazil na domácom ľade nad Detroitom 4:1. V drese "ostrovanov" nenastúpil brankár Jaroslav Halák, za hostí hrali obaja slovenskí útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Bodovo sa nepresadili, Tatar odohral vyše 12 minút, Jurčo vyše 6 minút.

Sumáre NHL:

NEW YORK ISLANDERS - DETROIT RED WINGS 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 29. Nelson (Strome, Boychuk), 35. Bailey (Boychuk, Nelson), 37. Židlický (Clutterbuck, Cizikas), 53. Strome (Tavares, Leddy) - 50. Dacjuk (Nyquist). Brankári: Greiss - Howard, strely na bránku: 32:29, 15.795 divákov

CALGARY FLAMES - ANAHEIM DUCKS 4:6 (3:2, 1:3, 0:1)

Góly: 6. Gaudreau (Monahan, Hudler), 12. Hamilton (Monahan), 18. Hudler (Gaudreau, Hamilton), 40. Hudler - 10. Lindholm, 14. Santorelli (Fowler, Bieksa), 23. Perry (Fowler, Getzlaf), 24. Vatanen (Perron, Fowler), 33. Rakell (Perry, Despres), 41. Santorelli (Kesler, Manson). Brankári: Hiller (24. Ortio) - Andersen, strely na bránku: 37:28, 19.289 divákov

FLORIDA PANTHERS - PITTSBURGH PENGUINS 2:1 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 8. Bjugstad (Petrovic, Campbell), rozh. nájazd Jokinen - 57. Kunitz. Brankári: Montoya - Fleury, strely na bránku: 28:32, 15.595 divákov

NASHVILLE PREDATORS - DALLAS STARS 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 12. Smith (Ekholm, Ellis), 37. Forsberg (Smith) - 26. Eakin (Jamie Benn, Oduya), 27. Hemský (Janmark, Ničuškin), 64. Janmark (Seguin, Klingberg). Brankári: Hutton - Niemi, strely na bránku: 26:32, 17.113 divákov

CHICAGO BLACKHAWKS - TORONTO MAPLE LEAFS 7:2 (2:0, 1:0, 4:2)

Góly: 3. Mashinter, 12. Shaw (Kane, Keith), 22. Seabrook (Shaw, Kane), 43. Panarin (Kane, Keith), 45. Kane (Anisimov, Panarin), 49. Teravainen (Hjalmarsson, Shaw), 51. Svedberg (Toews, Shaw) - 52. Arcobello (Parenteau, Greening), 56. Parenteau (Boyes). Brankári: Darling - Reimer, strely na bránku: 32:37, 21.767 divákov

ARIZONA COYOTES - MONTREAL CANADIENS 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)

Góly: 5. Hanzal (Stone, Duclair), 16. Duclair (Hanzal, Ekman-Larsson), 29. Richardson (Ekman-Larsson, Rieder), 32. Ekman-Larsson (Domi, Hanzal), 36. Connauton (Chipchura, Gaudet), 45. Vermette - 10. Weise (De La Rose, Mitchell), 31. Gallagher (Beaulieu). Brankári: Domingue - Condon, strely na bránku: 27:19, 14.338 divákov

VANCOUVER CANUCKS - MINNESOTA WILD 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Góly: 16. Tanev, 31. H. Sedin (D. Sedin, Hutton) - 10. Parise (Koivu), 17. Spurgeon (Haula, Suter), 23. Fontaine (Haula), 34. Coyle (Spurgeon, Suter), 57. Niederreiter (Granlund, Folin). Brankári: Markström - Dubnyk, strely na bránku: 26:34, 18.437 divákov

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 12:35 0 0 0 0 2 2

Tomáš Jurčo (Detroit) 06:18 0 0 0 -1 0 0

Richard Pánik (Chicago) 13:00 0 0 0 +1 1 0

Martin Marinčin (Toronto) 15:48 0 0 0 -1 1 4

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/