utorok, 1. marec 2016 09:05 | Autor: TASR

New York 1. marca (TASR) - Hokejisti Detroitu Red Wings zvíťazili v zápase zámorskej NHL na ľade Dallasu Stars 3:2 po predĺžení.

O výsledku rozhodol v tretej minúte nadstaveného času ruský center Pavel Dacjuk. K tretej výhre Red Wings za sebou prispel aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý prihral na prvý z dvoch gólov Andreasa Athanasioua.

Hviezdami noci sa stali Hornqvist z Pittsburghu a Shenn z Philadelphie, ktorí prispeli svojim klubom k víťazstvám hetrikom.

NHL - sumáre:

NEW YORK RANGERS - COLUMBUS BLUE JACKETS 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 18. Zuccarello (Boyle), 58. Stepan (McDonagh) – 44. Atkinson. Brankári: Raanta - Korpisalo, strely na bránku: 23:27, 18.006 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - CALGARY FLAMES 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

Góly: 13. Schenn (Giroux, Gudas), 25. Simmonds (Giroux, Gostisbehere), 36. Schenn (MacDonald, Giroux), 39. Schenn (Streit, Giroux), 60. Simmonds (Raffl, Schultz) – 7. Monahan (Gaudreau, Brodie), 51. Ferland (Giordano, Brodie), 52. Frolík (Colborne, Hamilton). Brankári: Neuvirth - Hiller, strely na bránku: 29:32, 19.065 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - ARIZONA COYOTES 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Góly: 6. Hörnqvist (Crosby), 18. Hörnqvist (Kunitz, Crosby), 30. Kunitz (Letang, Crosby), 32. Hörnqvist (Malkin, Kessel), 59. Letang (Määttä, Hörnqvist), 59. Cullen (Rust, Cole). Brankári: Fleury - Domingue, strely na bránku: 33:30, 18.435 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - TAMPA BAY LIGHTNING 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 58. Kadri (Reilly, Gardiner) – 25. Johnson (Kučerov, Coburn), 36. Johnson. Brankári: Sparks - Vasilevskij, strely na bránku: 32:28, 18.933 divákov.

DALLAS STARS - DETROIT RED WINGS 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 38. Sceviour (Fiddler, Goligoski), 59. Fiddler (Hemský, Demers) – 32. Athanasiou (TATAR, Nyquist), 47. Athanasiou (Green, Glendening), 63. Dacjuk. Brankári: Niemi - Howard, strely na bránku: 41:33, 18.532 divákov.

SAN JOSE SHARKS - MONTREAL CANADIENS 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Góly: 4. Thornton (Pavelski, Braun), 16. Pavelski (Thornton, Burns), 24. Burns (Thornton), 43. Karlsson (Tierney, Zubrus), 44. Spaling (Couture, Burns), 55. Pavelski (Tierney, Burns) – 6. Gallagher (Pacioretty, Subban), 33. Mitchell (Byron, Danault). Brankári: Jones - Condon, strely na bránku: 36:23, 16.205 divákov.