V historickom slalome Veronika Zuzulová na pódiu! Glóbus ale ide súperke

nedeľa, 6. marec 2016 14:05 | Autor: TASR

V historickom slalome Veronika Zuzulová na pódiu! Glóbus ale ide súperke | zdroj: © TASR

Jasná 6. marca (TASR) - Historicky prvé preteky zjazdárskeho Svetového pohára na území samostatného Slovenska priniesli domácemu lyžovaniu radosť v podobe tretieho miesta Veroniky Velez-Zuzulovej.

Vo fantastickej atmosfére vyše 17-tich tisícok návštevníkov vyhrala nedeľňajší slalom fenomenálna Američanka Mikaela Shiffrinová, Slovenka Petra Vlhová skončila deviata a Barbara Kantorová nedokončila prvé kolo. Sezónny malý glóbus pre najlepšiu lyžiarku v hustých bránkach si desiatym miestom definitívne poistila Švédka Frida Hansdotterová.

Shiffrinová, ako je v tejto sezóne jej zvykom, vyhrala s obrovským náskokom 2,36 s pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou. Velez-Zuzulová zaostala +2,77 a Vlhová rovné štyri sekundy, keď obe domáce spolufavoritky po 1. kole prenasledovali Američanku z druhej, resp. tretej pozície. V druhom kole však najprv Vlhová spravila veľkú chybu a Velez-Zuzulová nestačila na dravú a plynulú jazdu Holdenerovej.