nedeľa, 13. marec 2016 19:05 | Autor: TASR

Madrid 13. marca (TASR) - Futbalisti Levante UD spravili dôležitý krok smerom k záchrane v Primera Division. V úvodnom nedeľňajšom dueli 29. kola zdolali FC Valencia 1:0 a ziskom troch bodov zmazali manko na predposledný Gijon.

Sevilla triumfovala nad Villarrealom 4:2 a zdramatizovala boj o štvrtú priečku v tabuľke. Tam sa udržal jej nedeľňajší súper, ale Andalúzania na neho strácajú už len päť bodov. Domáci predviedli dokonalý obrat, keď v polčase prehrávali 1:2. Po prestávke im pomohol vlastný gól Victora Ruiza, na 3:2 zvýšil po hodine hry Jevhen Konopľanka. Sevillu na ceste za víťazstvo nezastavilo ani vylúčenie Evera Banegu v 79. minúte, ktorý za podkopnutie videl druhú žltú kartu. Naopak, dokázala streliť ešte jeden gól, keď sa v samom závere presadil veterán Jose Antonio Reyes.

Primera Division - 29. kolo - nedeľa:

Levante UD - FC Valencia 1:0 (0:0)

Gól: 65. Rossi

FC Sevilla - Villarreal 4:2 (1:2)

Góly: 23. Iborra, 51. Ruiz (vlastný), 65. Konopľanka, 90.+ Reyes - 29. a 37. Bakambu