pondelok, 21. marec 2016 07:05 | Autor: TASR

New York 21. marca (TASR) - V sedemzápasovom programe zámorskej NHL sa v noci na pondelok zo slovenských hokejistov bodovo presadil iba Richard Pánik, jeho gól však nezabránil prehre Chicaga s Minnesotou 2:3 po samostatných nájazdoch.

Dvadsaťpäťročný útočník strelil svoj štvrtý presný zásah v sezóne, prvý od 2. februára, keď skóroval do siete Colorada. Druhý slovenský "jastrab" Marián Hossa nebodoval.

"Divosi" tak vyhrali v tomto ročníku aj štvrtý vzájomný duel s obhajcom titulu. V tabuľke Západnej konferencie im stále patrí deviate miesto, na poslednú postupovú priečku, ktorú si drží Colorado, strácajú bod.

Hráči Avalanche v boji o play off nezaváhali, keď vyhrali na ľade Edmontonu 3:2. V drese Oilers odohral slovenský obranca Andrej Sekera takmer 23 minút, počas ktorých ohrozil súperovu bránku tromi strelami. Winnipeg podľahol Anaheimu 2:3 po predĺžení, slovenský útočník Marko Daňo z bližšie nešpecifikovaných dôvodov chýbal v zostave Jets.