sobota, 2. apríl 2016 18:54 | Autor: TASR

Londýn 2. apríla (TASR) – Futbalisti londýnskej Chelsea zvíťazili v sobotňajšom zápase 32. kola anglickej Premier League na ihrisku poslednej Aston Villy hladko 4:0. Hostia tak pod vedením dočasného trénera Guusa Hiddinka neprehrali už 15 ligových duelov.

Úradujúci majster otvoril skóre vo Villa Parku v 26. minúte strelou k ľavej žrdi v podaní Rubena Loftusa-Cheeka. Londýnsky tím zvýšil skóre gólom do šatne, keď brankára Bradleyho Guzana prekonal z pokutového kopu faulovaný Brazílčan Alexandre Pato, ktorý sa tak strelecky presadil hneď pri svojom debute v drese "The Blues". V úvode druhého dejstva Chelsea opäť udrela a do odkrytej bránky nekompromisne namieril Pedro. Rezignujúci domáci opäť kapitulovali v 59. minúte, keď technickú strelu Pata brankár Guzan vyrazil, no iba na voľného Pedra a Španiel sa z uhla nemýlil. Nemohúcnosť Aston Villy podčiarkla v 85. minúte červená karta, ktorú videl škótsky obranca Alan Hutton po faule na Loftusa-Cheeka. Úspešnú premiéru v drese Chelsea absolvoval aj americký obranca Matt Miazga, ktorý prišiel na Ostrovy z klubu MLS New York Red Bulls.

Rovnaký počet gólov nadelil aj tretí tím tabuľky Arsenal Londýn Watfordu a štvrtý Manchester City domácemu Bournemouthu. "Gunners" sa tak po troch prehrách vrátili do boja o titul, na vedúci Leicester strácajú sedem kôl pred koncom sezóny osem bodov. "Citizens" majú na lídra manko 12 bodov.

Anglicko - Premier League - 32. kolo:

Aston Villa – Chelsea Londýn 0:4 (0:2)
Góly: 26. Loftus-Cheek, 45.+3 Pato (11m), 46. a 59. Pedro, ČK: 85. Hutton (Aston Villa), 31.120 divákov.

Arsenal Londýn – Watford 4:0 (2:0)
Góly: 4. Sanchez, 38. Iwobi, 48. Bellerin, 90. Walcott, 59.981 divákov.

AFC Bournemouth – Manchester City 0:4 (0:3)
Góly: 7. Fernando, 12. De Bruyne, 19. Agüero, 90.+3 Kolarov, 11.192 divákov.

Norwich City – Newcastle United 3:2 (1:0)
Góly: 45.+2 Klose, 74. Mbokani, 90.+3 Olsson – 71. a 86. Mitrovič (druhý z 11m), 27.137 divákov.

Stoke City – Swansea City 2:2 (1:0)
Góly: 13. Afellay, 53. Bojan – 68. Sigurdsson, 79. Paloschi, 27.649 divákov.

Sunderland – West Bromwich 0:0
45.144 divákov.

West Ham United – Crystal Palace 2:2 (2:1)
Góly: 18. Lanzini, 41. Payet – 15. Delaney, 75. Gayle, ČK: 67. Kouyate (West Ham), 34.857 divákov.