sobota, 9. apríl 2016 18:16 | Autor: TASR

Londýn 9. apríla (TASR) - Futbalisti Arsenalu neudržali dvojgólový náskok a v sobotňajšom súboji 33. kola Premier League iba remizovali na pôde londýnskeho rivala West Hamu United 3:3.

"Kanonierom" sa vzdialila vidina majstrovského titulu, z tretej priečky tabuľky strácajú na lídra súťaže Leicester City desať bodov.

Duel na Boleyn Ground sa začal lepšie vyvíjať pre Arsenal, ktorý viedol po góloch Mesuta Özila a Alexisa Sancheza. V závere prvého polčasu však prišli veľké chvíle Andrewa Carrolla. Útočník West Hamu sa dvomi zlepenými zásahmi postaral o vyrovnanie a krátko po prestávke zavŕšil hetrik. V 57. minúte bol dokonca blízko k štvrtému gólu, keď jeho strela presvišťala nad brvnom. Arsenalu sa podarilo uchmatnúť aspoň bod po tom, čo v 70. minúte vyrovnal Laurent Koscielny.

V 33. kole vyprchalo čaro dočasného trénera Chelsea Guusa Hiddinka, pod ktorého vedením neprehrali "The Blues" 15 ligových duelov v rade. Londýnčania pretrhli skvelú sériu, keď podľahli ň tesne 0:1. O výhre domácich rozhodol presný volej Islanďana Gylfiho Sigurdssona z 25. minúty. Chelsea tak zostala v tabuľke na 10. mieste, "labute" sú 13.

Anglicko - Premier League - 33. kolo:

West Ham United - Arsenal Londýn 3:3 (2:2)
Góly: 44., 45.+2 a 52. Carroll - 18. Özil, 35. Sanchez, 70. Koscielny, 34.977 divákov.

Swansea City - FC Chelsea Londýn 1:0 (1:0)
Gól: 25. Sigurdsson

Aston Villa Birmingham - Bournemouth 1:2 (0:1)
Gól: 85. J. Ayew - 45.+2 Cook, 74. King

Watford - FC Everton 1:1 (1:1)
Góly: 45.+3 Holebas - 45.+1 McCarthy

FC Southampton - Newcastle United 3:1 (2:0)
Góly: 4. Long, 38. Pellé, 55. Wanyama - 65. Townsend