pondelok, 18. apríl 2016 08:51 | Autor: TASR

New York 18. apríla (TASR) - Hokejisti Detroitu zvíťazili v treťom zápase 1. kola play off NHL na domácom ľade nad Tampou Bay 2:0 aj vďaka asistencii slovenského útočníka Tomáša Tatara.

Jeho krajan Tomáš Jurčo nehral. Hráči Red Wings tak znížili stav v sérii na 1:2, zápas číslo štyri je na programe v noci na stredu.

Obhajca titulu Chicago prehral v treťom dueli štvrťfinále Západnej konferencie na domácom ľade so St. Louis 2:3, hoci po dvoch tretinách viedol 2:1. V sérii Chicago prehráva 1:2. Slovenský krídelník Marián Hossa odohral za Blackhawks takmer 16 minút, vyslal na bránku súpera dve strely, ale bodovo sa nepresadil a zaznamenal jeden mínusový bod. Jeho spoluhráč Richard Pánik absolvoval na ľade takmer 7 minút, ani on nebodoval.

New York Islanders doma zdolali Floridu 4:3 po predĺžení, v sérii vedú 2:1.

1. kolo play off NHL

tretie zápasy štvrťfinále Východnej konferencie

DETROIT RED WINGS - TAMPA BAY LIGHTNING 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 33. Athanasiou (TATAR, Andersson), 38. Zetterberg. Brankári: Mrázek - Bishop, strely na bránku: 30:16, 20.027 divákov.
/stav série: 1:2/

NEW YORK ISLANDERS - FLORIDA PANTHERS 4:3 pp (0:1, 3:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 26. Pulock (Okposo, Tavares), 32. Prince (Pulock, Haan), 37. Nielsen (Tavares, Okposo), 73. Hickey (Nelson, Bailey) – 3. Smith (Petrovic, Matheson), 22. Barkov (Smith, Huberdeau), 28. Bjugstad (Smith, Kulikov). Brankári: Greiss - Luongo, strely na bránku: 39:39, 15.795 divákov.
/stav série: 2:1/

tretí zápas štvrťfinále Západnej konferencie

CHICAGO BLACKHAWKS – ST. LOUIS BLUES 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Góly: 3. Seabrook (Toews, Kane), 22. Anisimov (Panarin) – 13. Parayko (Pietrangelo, Fabbri), 46. Berglund (Shattenkirk, Fabbri), 54. Schwartz (Backes, Tarasenko). Brankári: Crawford - Elliott, strely na bránku: 46:36, 22.207 divákov.

druhý zápas štvrťfinále Západnej konferencie

ANAHEIM DUCKS - NASHVILLE PREDATORS 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
óly: 15. Cogliano, 58. Thompson (Silfverberg, Cogliano) – 20. Ekholm (Wilson, Smith), 30. Smith (Forsberg, Josi), 40. Weber (Josi, Forsberg). Brankári: Gibson - Rinne, strely na bránku: 29:27, 17.174 divákov.
/stav série: 0:2/

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 12:30 0 1 1 +1 0 0
Marián Hossa (Chicago) 15:45 0 0 0 -1 2 0
Richard Pánik (Chicago) 06:48 0 0 0 0 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/