utorok, 19. apríl 2016 09:27 | Autor: TASR

New York 19. apríla (TASR) - Hokejisti Washingtonu Capitals sú už iba krok od postupu do semifinále Východnej konferencie play off NHL.

V treťom dueli série 1. kola vyraďovačky deklasovali Philadelphiu Flyers na jej ľade 6:1 a v sérii vedú suverénne 3:0. Dvoma gólmi a asistenciou sa na triumfe podieľal Alexander Ovečkin.

Minnesota znížila stav štvrťfinálovej série Západnej konferencie s Dallasom na 1:2. Wild vyhrali v treťom zápase na domácom ľade 5:3, pod čo sa tromi bodmi podpísal Jason Pominville (2+1). Hráči Los Angeles v zostave s Mariánom Gáboríkom vyhrali na ľade San Jose 2:1 po predĺžení a stav série znížili na 1:2. Víťazný gól strelil v 64. minúte Tanner Pearson.

NHL - play off - 1. kolo:

tretí zápas štvrťfinále Východnej konferencie

PHILADELPHIA FLYERS - WASHINGTON CAPITALS 1:6 (1:1, 0:1, 0:4)
Góly: 1. Raffl (Manning, Gagner) - 5. Johansson (Carlson, Bäckström), 29. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 42. Kuznetsov (Williams, Holtby), 48. Carlson (Ovečkin, Williams), 55. Ovečkin (Carlson, Oshie), 59. Beagle (Schmidt, Orlov). Brankári: Mason - Holtby, strely na bránku: 32:27, 19.679 divákov.
/na zápasy 0:3/

tretie zápasy štvrťfinále Západnej konferencie

MINNESOTA WILD - DALLAS STARS 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Góly: 20. Porter (Haula, Brodin), 27. Haula (Pominville, Niederreiter), 40. Pominville (Niederreiter, Dumba), 47. Koivu (Spurgeon, Coyle), 59. Pominville - 1. Sharp (Goligoski), 5. Sharp (Eakin, Jamie Benn), 54. Sceviour (Demers, Fiddler). Brankári: Dubnyk - Lehtonen, strely na bránku: 25:17, 19.038 divákov.
/na zápasy 1:2/

SAN JOSE SHARKS - LOS ANGELES KINGS 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 1. Thornton (Hertl) - 9. Kopitar (Lucic, Muzzin), 64. Pearson (Brown). Brankári: Jones - Quick, strely na bránku: 30:24, 17.562 divákov.
/na zápasy 2:1/

Slovák v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles) 17:21 0 0 0 0 0 2

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/