streda, 20. apríl 2016 09:32 | Autor: TASR

New York 20. apríla (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa si vo štvrtom zápase 1. kola play off zámorskej NHL pripísal na konto asistenciu.

Chicago však podľahlo na domácom ľade St. Louis 3:4 a obhajca Stanleyho pohára prehráva v sérii už 1:3. Na pokraji vyradenia je aj Detroit v zostave s Tomášom Tatarom. V noci na stredu totiž nestačil vo štvrtom zápase štvrťfinále Východnej konferencie na Tampu Bay (2:3) a rovnako ako Chicago prehráva v sérii 1:3. Tatar odohral takmer 15 minút, o triumfe hostí rozhodol dvomi gólmi Nikita Kučerov.

Štvoricu slovenských hokejistov - Hossu a Pánika z Chicaga a Tatara s Jurčom z Detroitu tak delí už len jeden zápas od vypadnutia z play-off.

sumáre:

1. kolo play off NHL

štvrtý zápas štvrťfinále Východnej konferencie

DETROIT RED WINGS - TAMPA BAY LIGHTNING 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: 35. Helm (Glendening, B. Smith), 40. Nyquist (Sheahan) - 6. Kučerov (Johnson, Drouin), 31. Kučerov (Drouin, Garrison), 58. Palát (Drouin, Kučerov). Brankári: Mrázek - Bishop, strely na bránku: 28:33, 20.027 divákov
/stav série: 1:3/

tretí zápas štvrťfinále Východnej konferencie

NEW YORK RANGERS - PITTSBURGH PENGUINS 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 21. Nash (Klein, M. Staal) - 40. Crosby (Kessel, Malkin), 45. Cullen (Kühnhackl, Cole), 60. Letang. Brankári: Lundqvist - Murray, strely na bránku: 17:31, 18.006 divákov
/stav série: 1:2/

štvrtý zápas štvrťfinále Západnej konferencie

CHICAGO BLACKHAWKS - ST. LOUIS BLUES 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)

Góly: 30. Shaw (HOSSA, Gustafsson), 34. Keith (Shaw, Kane), 55. Keith (Panarin, Shaw) - 15. Tarasenko (Lehterä, Schwartz), 38. Tarasenko (Steen, Shattenkirk), 42. Schwartz (Shattenkirk, Tarasenko), 45. Steen. Brankári: Crawford - Elliot, strely na bránku: 42:20, 22.212 divákov

tretí zápas štvrťfinále Západnej konferencie

NASHVILLE PREDATORS - ANAHEIM DUCKS 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Góly: 11. McGinn (Horcoff, Stewart), 32. Rakell (Vatanen, Perry), 38. Stewart (Getzlaf, Lindholm). Brankári: Rinne - Andersen, strely na bránku: 27:21, 17.204 divákov
/stav série: 2:1/

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 14:49 0 0 0 0 2 0
Richard Pánik (Chicago) 11:31 0 0 0 0 2 2
Marián Hossa (Chicago) 16:24 0 1 1 1 0 5

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/