štvrtok, 21. apríl 2016 08:05 | Autor: TASR

New York 21. apríla (TASR) - Hokejisti Philadelphie sa udržali v hre o postup do 2. kola play off NHL.

V štvrtom zápase štvrťfinále Východnej konferencie zdolali doma držiteľa Prezidentskej trofeje Washington Capitals 2:1 a znížili tak stav série na 1:3. O góly Flyers sa postarali obrancovia Shayne Gostisbehere a Andrew MacDonald, za hostí stihol v 43. minúte už iba znížiť skóre T.J. Oshie.

V sérii medzi New Yorkom Islanders a Floridou je po štyroch súbojoch stav nerozhodný 2:2, v noci na štvrtok Panthers zrovnali krok vďaka triumfu 2:1. Víťazný gól hostí strelil v 50. minúte zadák Alex Petrovic. Jednou asistenciou prispel k výhre "panterov"český veterán Jaromír Jágr, ktorý tak ukončil päťzápasový bodový pôst v play off. Pre 44-ročného krídelníka to bol jubilejný 200. bod vo vyraďovacej časti NHL a v historickej tabuľke produktivity mu patrí piata pozícia. "Ostrovanom" stále chýba slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý má problémy so slabinami.

Už iba jedno víťazstvo chýba k postupu do semifinále Západnej konferencie hráčom Dallasu. Stars vyhrali v noci na ľade Minnesoty tesne 3:2 a v sérii vedú už 3:1 na zápasy.

Rovnako len jeden krok delí od postupu do 2. kola "žralokov" zo San Jose. Sharks triumfovali v štvrtom dueli nad Los Angeles 3:2, hosťom nepomohla ani asistencia slovenského útočníka Mariána Gáboríka.

1. kolo play off NHL /na štyri víťazstvá/

štvrté zápasy štvrťfinále Východnej konferencie

PHILADELPHIA FLYERS - WASHINGTON CAPITALS 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 6. Gostisbehere (Giroux, Simmonds), 24. MacDonald (Simmonds, B. Schenn) - 43. Oshie (Niskanen, Alzner). Brankári: Neuvirth - Holtby, strely na bránku: 25:32, 19.692 divákov.
/stav série: 1:3/

NEW YORK ISLANDERS - FLORIDA PANTHERS 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 40. Tavares (Pulock, Nelson) - 36. Purcell (Jágr, Ekblad), 50. Petrovic (MacKenzie, Wilson). Brankári: Greiss - Luongo, strely na bránku: 27:29, 15.795 divákov.
/stav série: 2:2/

štvrté zápasy štvrťfinále Západnej konferencie

MINNESOTA WILD - DALLAS STARS 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)

Góly: 26. Pominville (Niederreiter, Haula), 30. Coyle (Zucker) - 30. Hemský (Demers, Russell), 34. Eaves (Russell, Spezza), 39. Spezza (Demers, Jamie Benn). Brankári: Dubnyk - Niemi, strely na bránku: 30:22, 19.080 divákov.

SAN JOSE SHARKS - LOS ANGELES KINGS 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Góly: 23. Burns (Ward, Vlasic), 30. Pavelski (Thornton, Marleau), 42. Marleau (Couture, Burns) - 43. Lewis (L. Schenn, Versteeg), 47. L. Schenn (Kopitar, GÁBORÍK). Brankári: Jones - Quick, strely na bránku: 29:28, 17.562 divákov.
/stav série: 3:1/

Slovák v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles) 13:48 0 1 1 +1 3 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/