Main Content

V Poľsku zápasy bez fanúšikov

piatok, 13. máj 2011 19:30 | Autor: TASR

Poľské futbalové autority rozhodli, že kluby Slask Vroclav, Zaglebie Lubin a Widzew Lodž odohrajú nadchádzajúce zápasy bez fanúšikov. Ide o súčasť opatrení, ktorými chce Poľsko obmedziť chuligánstvo pred budúcoročnými majstrovstvami Európy, ktoré organizuje spolu s Ukrajinou.

Vedenie Poľského futbalového zväzu nedávno rozhodlo, že až do konca sezóny sa stretnutia budú hrať bez fanúšikov hosťujúceho tímu.

V krajine sa strhla diskusia o chuligánoch po odsúdeniahodnej udalosti z finále Poľského pohára, keď počas zápasu spôsobili "tiežpriaznivci" Legie Varšava a Lechu Poznaň (5:4 na strely zo značky pokutového kopu, v riadnom hracom čase i predĺžení sa duel skončil nerozhodne 1:1, pozn.), škody na majetku v celkovej sume 13 000 amerických dolárov.

Situácia sa stala "politickou témou" pred októbrovými parlamentnými voľbami, keď premiér Donald Tusk avizoval tvrdšie opatrenia voči chuligánom.

© WEBNOVINY