Ponúknu dnešné šlágre MS gólové hody? Pozrite si tipy dňa

pondelok, 9. máj 2016 10:52 | Autor: Jakub Mihálik

Ponúknu dnešné šlágre MS gólové hody? Pozrite si tipy dňa | zdroj: © TASR

Pondelok ponúkne vzájomné súboje štyroch favoritov na medailu. Ktorý zápas bude opatrnejší a od ktorého očakávame dobrú formu strelcov?

Fínsko – USA (19:15)

Asi najviac zatiaľ nadchýnajú výkony fínskych hokejistov a špeciálne jedného mladíka, ktorý po dvoch zápasoch vedie produktivitu turnaja. Patrik Laine hrá aj medzi seniormi vo fámoznej forme, no vo fínskom drese nie je sám. Aho, Granlund a ďalší predvádzajú typický fínsky hokej so skvelým korčuľovaním, kombináciami a hlavne gólmi. Doteraz ich Suomi dali 11 v 2 zápasoch a je v nich obrovský strelecký potenciál. Dnes sa proti ním postaví najmladší tím na turnaji, hokejisti USA a fanúšikovia hokej veria, že dva podobne ladené tímy predvedú útočný hokej, plný pekných kombinácií a gólov. Američania to na Fínov v posledných rokoch vedia. Na dvoch predošlých šampionátoch ich, pomerne prekvapivo, porazili a v nateraz poslednom zápase, len pár dní pred začiatkom turnaja v Rusku, s nimi ešte nezohratí a nezvyknutí na európske klziská, odohrali vyrovnaný zápas v pomere 2:3. Očakávame, že dnes tieto dva tímy zohrajú opäť vyrovnanú partiu, v ktorej sa budú gólovo doťahovať a ponúknu zápas, v ktorom sa ujme minimálne päť streleckých pokusov.

Náš tip:5 a viac strelených gólov v kurze 1,46 na Tipsport.sk

Švédsko - Česko (19:15)

Pri doterajších rozpačitých výkonoch domácich Rusov sú najväčšími favoritmi na víťazstvo v skupine A hokejisti Švédska a Česka a práve títo súperi si skrížia hokejky dnes večer. Česi dokázali v prvom zápase dokonale zaskočiť Rusov svojou pozornou defenzívou a niečo podobné od nich očakávam aj proti Švédsku. Tre Kronor sa na úvod vytrápili s Lotyšskom, ktoré porazili až po predĺžení v pomere 2:1 a nepríjemne to so Švédmi vyzeralo aj po prvej tretine súboja s Dánskom, keď prehrávali 0:1. Obaja súperi sa dokonale poznajú, keď v súbojoch Euro hockey tour proti sebe nastupujú počas celej sezón. Ich dva posledné zápasy boli pomerne šialené, keď sa zrodili za 3 dni výsledky 7:2 pre Švédsko a 7:1 pre Česko. Toto sú však majstrovstvá sveta a tu obaja súperi budú oveľa opatrnejší, aj preto, aby sa práve takéto výsledky neopakovali. Pozorná defenzíva, vyčkávanie a prvotné oťukávanie očakávame od prvej tretiny, v ktorej podľa nášho názoru padne maximálne 1 gól.

Náš tip:padne 0-1 gól v 1. tretine v kurze 1,74 na Tipsport.sk

Celkový kurz tiketu: 2,54 na Tipsport.sk