10 zápasov, kedy Slovensko porazilo veľkého favorita

sobota, 14. máj 2016 11:25 | Autor: Dávid Lech

Slováci na MS 2016 bojujú o účasť v štvrťfinále. Potrebujú však k tomu poraziť favorizované celky Kanady, Fínska či USA. Naša redakcia nazrela do histórie a pripravila výber desiatich zápasov v poslednej dekáde, v ktorých Slováci dokázali zvíťaziť na medzinárodných turnajoch na úkor favoritov.

ZOH 2006: Slovensko – Rusko 5:3

Ruská hokejová reprezentácia na ZOH 2006 vyskladala ambiciózny tím na čele s hviezdami ako Dacjuk, Kovaľčuk, Ovečkin, Malkin, Frolov či Afinogenov. Napriek tomu sme ale favoritov dokonale zaskočili. Nutno však podotknúť, že pred desiatimi rokmi Slovensko patrilo medzi užšiu špičku hokejových reprezentácií a rozdiel medzi ruským a slovenským výberom nebol tak markantný ako v súčasnosti. Skóre zápasu otvoril Pavol Demitra, no do minúty bolo po presnom zásahu Dacjuka vyrovnané. Do kabín sa šlo za stavu 2:1 v prospech Rusov, druhú tretinu sme vďaka gólom Višňovského a Bondru vyhrali 1:2 a v tretej tretine sme po dvoch góloch Mariána Gáboríka v záverečnej päťminútovke strhli duel na svoju stranu a úspešne sme tak vstúpili do olympijského turnaja.