Golden State zdolali Oklahomu, Curry dal 28 bodov

štvrtok, 19. máj 2016 09:05 | Autor: TASR

Golden State zdolali Oklahomu, Curry dal 28 bodov | zdroj: © TASR

New York 19. mája (TASR) - Basketbalisti Golden State Warriors vyronali stav finále Západnej konferencie zámorskej NBA na 1:1. V druhom dueli na domácej palubovke vyhrali nad tímom Oklahoma City suverénne 118:91.

Hviezdou zápasu sa stal úradujúci MVP Stephen Curry, autor 28 bodov. Počas prvej štvrtiny si pri nekontrolovanom páde narazil lakeť a bolo otázne, či sa ešte na palubovke ukáže. Jeho odpoveďou na prípadné zranenie bola 15-bodová šnúra na začiatku tretej štvrtiny.

"Lakeť je v pohode, malo by to byť okej," povedal po zápase Curry. Warriors sa pozviechali zo zlého vstupu do série, keď prehrali doma len tretí zápas v sezóne. "Vždy sme vedeli odpovedať, či už po ťažkej prehre alebo nevýraznom víťazstve. Dobre sme sa pripravili," citovala oficiálna stránka NBA Klaya Thompsona.

Oklahoma stratila v druhom polčase šancu na víťazstvo, túto časť prehrala rozdielom 19 bodov. "Na oboch stranách ihriska boli veľmi živí. Nechali sme až priveľmi často voľného Curryho," vyjadril sa tréner Thunder Billy Donovan.

sumár NBA - play off /na štyri víťazstvá/:

druhý zápas finále Západnej konferencie

GOLDEN STATE WARRIORS - OKLAHOMA CITY THUNDER 118:91 (27:20, 30:29, 31:19, 30:23)

Najviac bodov: Curry 28, Thompson 15, Igoudala 14 - Durant 29, Westbrook 16 (12 asistencií), Adams 9 (10 doskokov), 19.596 divákov.