Ohlasy zahraničných médií na prekvapujúce vypadnutie Česka proti USA

piatok, 20. máj 2016 11:07 | Autor: Dávid Lech

Ohlasy zahraničných médií na prekvapujúce vypadnutie Česka proti USA | zdroj: © TASR

Česká republika nezvládla štvrťfinálový zápas s USA a po prehre 2:1 po predĺžení zverenci Vladimíra Vůjteka skončili pred bránami semifinále. Český kouč sa navyše nechal počuť, že pri národnom tíme končí. Prečítajte si ohlasy zahraničných médií na náš neúspech.

isport.cz: Medailový sen na MS končí! Českí hokejisti prehrali v štvrťfinále s USA 1:2 po nájazdoch a na šampionáte skončia štvrtýkrát v rade bez cenného kovu. Skóre dramatického stretnutia rozhodol po premenenom trestnom strieľaní v prvej tretine Tomáš Zohorna, Američanom sa podarilo vyrovnať hneď po prestávke zásluhou Austona Matthewsa, ten premenil ako jediný aj nájazd. Na oboch stranách potom žiarili predovšetkým brankári.

hokej.cz: Neskutočná bitka so smutnou bodkou. Česi na MS končia, zrazil ich nájazd Matthewsa.

sport.cz: Sen o medaile v troskách! Českú reprezentáciu z turnaja vyradil nádejný Matthews. Je koniec, česká hokejová reprezentácia si na majstrovstvách sveta o medailu nezahraje. Vůjtekovi zverenci podľahli v štvrťfinále turnaja po obrovskej dráme Spojeným štátom americkým 1:2 po samostatných nájadzcoh. Oba góly víťazného tímu strelil Matthews. Čakanie národného tímu na cenný kov zo šampionátu je tak najdlhšie v histórii, naposledy ho hokejisti získali v roku 2012. Američania sa v semifinále stretnú s Kanadou, Česi obsadia konečné piate miesto.

IIHF: Matthewsova mágia. USA potopil Česko v nájazdoch. Auston Matthews strelil skvelý gól v základnej hracej dobe a pokračoval v nájazdoch, v ktorých poslal USA medzi najlepšiu štvorku.

USAhockey.com: USA pokračuje v semifinále po výhre 2:1 po nájazdoch nad Českom. Auston Matthews skóroval dvakrát vrátane víťazného samostatného nájazdu a Keith Kinkaid mal 31 zákrokov, vrátane troch českých pokusov na nájazdoch, čo viedlo k víťazstvu 2:1 v štvrťfinále seniorských MS v hokeji.