Main Content

Ohlasy médií: Sladké víťazstvo ukončilo šestnásťročné čakanie

pondelok, 16. máj 2011 00:06 | Autor: TASR

Prvé ohlasy médií na nedeľňajšie bratislavské finále hokejových majstrovstiev sveta 2011 medzi Fínskom a Švédskom (6:1) nájdete v tomto článku.

Aamulehti (Fín.): "Konečne! Fíni získal titul majstrov sveta. V nedeľu večer sa dokonal zázrak. Sladké víťazstvo ukončilo šestnásťročné čakanie."

Helsingin Sanomat (Fín.):
"Fíni sú najlepší na svete. Tretia tretina nás vyniesla na vrchol."

Ilta-Sanomat (Fín.):
"Zázrak. Šťastní levi. Je dobojované. Fínsko je majstrom sveta v hokeji. Švédi padli a my sme skončili naše šestnásťročné čakanie."

Aftonbladet (Švéd.):
"Švédsko viedlo vo finále nad Fínskom 1:0, potom prišli čierne minúty. Tretia tretina bola ako nočná mora."

Expressen (Švéd.): "Peklo. Tretina ako z nočnej mory pochovala Švédsko. Fínsko získalo titul. Švédsko až do záveru druhej tretiny viedlo 1:0, sedem sekúnd pred jej koncom sa začal fínsky obrat."

iDnes.cz (ČR): "Fíni v severskom derby rozstrieľali Švédov a majú po 16 rokoch zlato."

Sovietskij sport (Rus.): "Reprezentácia Fínska - majster sveta v hokeji. A klub AK Bars Kazaň tiež. Jeho hráči Jarkko Immonen, Niko Kapanen a Janne Pesonen strelili vo finále tri dôležité góly."