streda, 17. marec 2010 21:57 | Autor: TASR

Žilina stále bojuje o play-off, Svit zaskočil Nitru

BK Váhostav-SK Žilina - BK Inter Bratislava 61:56 (10:11, 11:24, 22:8, 18:13)
Najviac bodov: Bučák 12, Podhorský 10, Závodný a Futo po 9 - Ivan 14, Anderson a Kuča po 10
TH: 19/15 - 13/12, fauly: 17 - 25, trojky: 4 - 6, rozhodovali: Brziak, Hančík a Špirka, 500 divákov

V prvom polčase to bolo veľmi nervózne stretnutie. Inter po vyrovnanej hre získal deväťbodový náskok úspešnejšou streľbou. Druhý polčas začala Žilina náporom a v 18. min sa dotiahla na 39:40. V dramatickom závere si domáci napokon ustrážili víťazstvo.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - Astrum Levice 86:64 (22:17, 22:18, 23:14, 19:15)
Najviac bodov: Mróz 25, Jefferson 18, Baťka 17 - Klein 18, Jurík 13, Grznár 12
TH: 16/12 - 18/14, fauly: 19 - 18, trojky: 12 - 6, rozhodovali: Hlinka, Šarišský a Turčina, 900 divákov

Od úvodu si Spišiaci "nepotykali" s koncovkou, viazla im súhra aj kombinácia, a tak sa nemohli čudovať, že v 14. min svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 28:28. Domáci kouč si musel zobrať oddychový čas. Ten Novovešťanom pomohol a do kabín už išli s deväťbodovým náskokom (44:35). Po obrátke prepli Spišiaci na vyšší rýchlostný stupeň, v tretej štvrtine si vybojovali rozhodujúci náskok a nakoniec dokráčali k pohodlnému víťazstvu 86:64.

BK Svit - BK SPU Nitra 72:54 (21:10, 21:16, 21:12, 9:16)
Najviac bodov: George 28, Bajič 16, Laco 8 - Tomek 14, Votroubek 9, Crawford 5
TH: 30/22 - 8/4, fauly: 13 - 26, trojky: 4 - 2, rozhodovali: Janáč, Szibilla a Kovalčík, 400 divákov

Svit začal proti majstrovskej Nitre ako sa na hostiteľov patrí. V 5. min vyhrával 9:0. V prvom polčase sa Svit prezentoval vynikajúcou obranou a dovolil Nitre dať len 26 bodov. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, Svit si udržiaval dvojciferné vedenie. V 24. min už bol stav 53:32. O osude zápasu bolo rozhodnuté. Nitra sa prezentovala až priveľmi profesorským výkonom, a to na bojovných hráčov Svitu nemohlo stačiť.

ŠKP Banská Bystrica - BC Prievidza 92:64 (23:17, 19:9, 25:16, 25:22)
Najviac bodov: Immink 24, Niparavičius 15, Rendla 13 - Štorcel 18, Szalay 13, Fears 10
TH: 18/15 - 13/8, fauly: 16 - 17, trojky: 9 - 6, rozhodovali: Ženiš, Margala a Mlynský, 1000 divákov

Domáci sa pod vedením nového trénera chceli pred vlastným obecenstvom vytiahnuť a rozstrieľali slabo brániacu Prievidzu. Banskobystričania ukázali, že basketbal nezabudli hrať a hostí zdolali o 28 bodov. Tí ohrozovali domácich len v prvej časti hry. Do 7. min domáci sedembodovou šnúrou odskočili prvýkrát hosťom a neustále svoj náskok zvyšovali. V druhej časti náskok šestnástich bodov dosiahli najmä dobrou hrou a presnou streľbou. Tento náskok zveľadili až na 28 bodov, keď stále búšili do slabej obrany hostí. V druhej polovici stretnutia sa strelecky darilo najmä Imminkovi a Rendlovi, ku ktorým sa pridal Niparavičius.

MBK Handlová - MBK Rieker Komárno 89:62 (26:15, 22:16, 24:16, 17:15)
Najviac bodov: Glavinič 22, Manojlovič 13, Klátik 10 - Burrows 20, Klár 14, Šturala 10.
TH: 24/15 - 16/9, fauly: 22 - 22, trojky: 10 - 3, rozhodovali: Sudek, Šramko a Perečinský, 800 divákov

Domáci dominovali v obrannej činnosti a v prvých troch štvrtinách sa im darilo aj strelecky (72:47 po 30. minútach). Poslednú štvrtinu odohrala za Handlovú lavička, keď tréner Smačko dal priestor všetkým dvanástim hráčom. Baníci predviedli dobrý výkon