Chárov Boston porazil Tampu a vyrovnal sériu na 1:1

streda, 18. máj 2011 08:30 | Autor: TASR

Hokejisti Bostonu vedení slovenským kapitánom Zdenom Chárom zastavili šnúru ôsmich víťazných zápasov Tampy Bay v play-off NHL a triumfom 6:5 v utorňajšom druhom stretnutí finále Východnej konferencie vyrovnali stav série na 1:1.

Obranca Chára odkorčuľoval 26:47 min, čo bol druhý nadlhší čas zo všetkých aktérov v poli, ani raz nevystrelil do priestoru bránky Tampy, odpykal si štyri trestné minúty, zblokoval jednu strelu a prezentoval sa troma "hitmi".

Bruins o svojom víťazstve rozhodli v druhej tretine, ktorú aj zásluhou dvoch dvojgólových strelcov Tylera Seguina a Michaela Rydera vyhrali 5:1. Hostia sa v záverečnom dejstve postarali o zdramatizovanie, ale dvoma presnými zásahmi už iba znížili na konečných 5:6.

Séria sa sťahuje na Floridu, tretie pokračovanie je na programe vo štvrtok 19. mája.