Správy dňa z Euro 2016 (14.6.)

utorok, 14. jún 2016 09:34 | Autor: Jakub Vaverka

Správy dňa z Euro 2016 (14.6.) | zdroj: © TASR

V súvislosti s kontinentálnym turnajom Euro 2016 sme si pre vás pripravili špeciálnu dennú rubriku. Prinášame najzaujímavejšie informácie, ktoré sa vo Francúzsku za udiali za posledných 24 hodín.

Hrdinom obhajcov Piqué

Španielsko sa včera dlhý čas trápilo s Českom, ktoré veľmi pozorne bránilo a spoliehalo sa na kvalitné zákroky brankára Čecha. Víťazný, a jediný gól stretnutia vsietil hlavou pár minút pred koncom Gerard Piqué, ktorý si dobre nabehol na center klubového spoluhráča Iniestu. Hrdinom obhajcov trofeje sa teda stal stopér FC Barcelona, ktorého fanúšikovia La Furia Roja zvykli v posledných mesiacoch pravidelne vypískavať. (goal.com)

Iniesta spokojný s hrou

Po zápase s Českom bol spokojný skúsený stredopoliar Španielska Andrés Iniesta, ktorý ocenil, že La Furia Roja dokráčala k víťazstvu svojím tradičným spôsobom. Konkrétne trpezlivou hrou s veľkým počtom prihrávok a prekvapivými centrami za obranu. (goal.com)

Pyšný Petr Čech

Na český výber bol pyšný legendárny brankár Petr Čech. Naši západní susedia favorizovaným Španielom odolávali skutočne dlho a pri troche šťastia mohli v závere po šanci Daridu dokonca získať bod. (goal.com)

Pat v podvečernom dueli

Zaujímavé stretnutie sme mali možnosť sledovať medzi Írskom a Švédskom. V prvom polčase na ihrisku existovali prakticky len Íri, skóre však otvorili až v druhom polčase. Postupne sa do duelu dostali aj Švédi, ktorým sa po vlastnom góle Zelených podarilo vyrovnať. Obaja súperi sa zhodli ,že remíza bola zaslúženým výsledkom. (goal.com)

Euro nie je posledná šanca CR7

Tréner reprezentácie Portugalska, ktorá dnes vstúpi do turnaja, André Santos, prehlásil, že prebiehajúci kontinentálny šampionát nebude poslednou šancou Cristiana Ronalda na výraznejší úspech s portugalským národným tímom. (goal.com)

Conteho družina víťazne

Vo večernom šlágri medzi Belgickom a Talianskom sa očakával triumf favorizovaných Belgičanov. Kouč Antonio Conte však svoj tím perfektne pripravil a po konsolidovanom výkone Taliani zvíťazili 2:0. (goal.com)