Správy dňa z Euro 2016 (27.6.)

pondelok, 27. jún 2016 13:10 | Autor: Jakub Vaverka

Správy dňa z Euro 2016 (27.6.) | zdroj: © TASR

V súvislosti s kontinentálnym turnajom Euro 2016 sme si pre vás pripravili špeciálnu dennú rubriku. Prinášame najzaujímavejšie informácie, ktoré sa vo Francúzsku za udiali za posledných 24 hodín.

Turnaj bez Slovenska

Včerajší deň bol posledným dňom Euro 2016 s účasťou Slovenska. Naši chlapci nastúpili v osemfinálovom zápase proti Nemecku, majstri sveta nám nedali žiadnu šancu a postúpili ďalej po výsledku 3:0. Vynikajúci výkon predviedol hlavne nemecký mladík Julian Draxler.

Výmena generácií?

Slovenský tréner Ján Kozák na pozápasovej tlačovej konferencii hodnotil celý turnaj, na jej samotnom konci dodal, že zrejme nastal čas, aby v slovenskom tíme došlo ku generačnej výmene. V súčasnosti má Slovensko niekoľko mladých hráčov, ktorí si pýtajú výraznejšie miesto v národnom tíme.

Domáci s problémami

Domáce Francúzsko sa na postup do štvrťfinále poriadne natrápilo. Les Bleus od úvodných minút zápasu prehrávali po penalte Bradyho s Írskom 0:1. O ich víťazstve rozhodol až v druhom polčase dvoma presnými zásahmi útočník Atlética Madrid Antoine Griezmann.

Koniec maďarského príbehu

Najvyššiu prehru v doterajších osemfinálových bojoch si zaknihoval víťaz skupiny F, Maďarsko. Naši južní susedia dlho prehrávali s Belgickom 0:1 a mali niekoľko šancí na vyrovnanie, no ku koncu zápasu ich favorit zlomil, dal ďalšie tri góly a poľahky postúpil ďalej. Belgičania narazia v bitke o semifinále na Wales. Fanúšikovia sa tešia hlavne na súboj Garetha Balea s Edenom Hazardom.

Skvelý Hazard

Práve Eden Hazard bol najlepším hráčom Belgicka v zápase proti Maďarsku. Na ihrisku žiaril, prihral na jeden presný zásah a o jeden gól sa sám pričinil po výbornej individuálnej akcii. Krídelník Chelsea bol taktiež zvolený mužom zápasu.

Dnes sa dohrá osemfinále

Dnes nás vo Francúzsku čakajú posledné dva osemfinálové zápasy. Taliansko nastúpi v šlágri tejto fázy proti obhajcovi zo Španielska v repríze finále z roku 2012, Island sa pokúsi prekvapiť favorizované Anglicko.