Zidane o kapitánovi Ramosovi: Vždy bude rozdielový

streda, 10. august 2016 10:13 | Autor: Jakub Vaverka

Zidane o kapitánovi Ramosovi: Vždy bude rozdielový | zdroj: © TASR

Real Madrid včera prežil v UEFA Supercupe klinickú smrť. Už- už to vyzeralo, že prvú dôležitú trofej nového ročníka nezíska, avšak v nadstavenom čase druhého polčasu opäť prišla hviezdna chvíľa kapitána Sergia Ramosa. Celkový rezultát? Prvý titul pre Biely Balet v začínajúcej sezóne!

V roku 2014 Sergio Ramos gólom v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal stav finále Ligy majstrov proti Atléticu Madrid. Real nakoniec vyhral 4:1 po predĺžení a radoval sa z trofeje. O dva roky neskôr otváral finálové skóre v Champions League proti tomu istému súperovi, Biely Balet vyhral po penaltovom rozstrele. Na rad prišiel včerajší superpohár s FC Sevilla.

Pusinky nehrali dobre. Faktom je, že víťazovi Ligy majstrov chýbalo niekoľko opôr na čele s Cristianom Ronaldom a Garethom Baleom, avšak to nemôže byť výhovorka. Sevilla cítila šancu a v 93.minúte viedla 2:1. Vytúžená trofej bola na dosah. V tom sa však do vzduchu opäť zavesil Ramos a poslal zápas do predĺženia. Hrdinom pridaného času bol Carvajal, Los Blancos vyhrali 3:2 a odvrátili rodiace sa prekvapenie.

Kouč Zidane žiaril po zápase šťastím a pre svojho kapitána mal pripravené samé slová chvály, jeho vyjadrenia reprodukuje portál 90min.com: „Sergio Ramos je náš kapitán, je to dôležitý hráč a vždy je tu pre nás, aby pomohol so ziskom trofeje. Nedával som mu žiadne špeciálne inštrukcie. Hráči ako Sergio však vždy budú rozdielovými. Videli sme to aj predtým. Ako hráč dozrel. Vo finále je vždy tam, kde ho potrebujete.“

Francúzsky kormidelník, ktorý od začiatku roka hral s Realom dve finále a slávil dva triumfy hovoril o kádri Los Blancos: „Máme dobrý káder. Faktom je, že nám chýbalo asi päť hráčov. V tíme máme mladých aj skúsených futbalistov. Vždy je dôležité vytvoriť v skupine správny mix.“

Slastný triumf po predĺžení komentoval aj samotný Ramos: „Je to úžasné. Snívate, že sa to stane. Musíte bojovať do poslednej sekundy, to sa vám vráti. Kolektívna práca je cesta.“