nedeľa, 11. september 2016 00:05 | Autor: TASR

Praha 10. septembra (TASR) - Hokejisti Česka vyhrali v prípravnom zápase pred štartom Svetového pohára nad Ruskom 2:1 po nájazdoch. V pražskej 02 Aréne rozhodol o ich víťazstve Aleš Hemský. Generálku pred štartom prestížneho podujatia absolvujú Česi v stredu v Pittsburghu proti výberu Severnej Ameriky.

Sobotňajší duel priniesol výborný hokej. Čechom sa z množstva dobrých príležitostí nepodarilo skórovať, o čo sa zaslúžil najmä brankár Semion Varlamov. Aj preto hneď na začiatku tretej tretiny pykali, keď Kuznecovovu prihrávku cez bránkovisko zakončil do odkrytej bránky Kučerov. V narastajúcom tlaku sa domácim napokon so šťastím podarilo vyrovnať. Frolíkova dorážka smerom na bránku sa obtrela o Plekanca a puk zamieril do siete - 1:1. Šance na rozhodnutie prinieslo aj predĺženie, ale duel dospel až do nájazdov, v ktorých zaknihoval víťazný nájazd Hemský.

Príprava na Svetový pohár

Praha:

Česko - Rusko 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 59. Plekanec (Frolík, Polák), roz. nájazd Hemský - 42. Kučerov (Kuznecov, Ovečkin)