Ideálna zostava 8. kola Fortuna ligy podľa Sport7.sk

pondelok, 12. september 2016 12:11 | Autor: Filip Chudý

Ideálna zostava 8. kola Fortuna ligy podľa Sport7.sk | zdroj: © TASR

Po prvej reprezentačnej prestávke pokračovala naša najvyššia súťaž ďalším kolom, v ktorom domáci ani raz nevyhrali. Ktorí hráči zaujali najviac? Prinášame vám ideálnu jedenástku uplynulého kola.

Brankár

Michal Šulla (Senica) – Opäť bol senickou oporou a proti Ružomberku si pripísal ďalšie veľmi dôležité zákroky do zbierky. V prvom polčase zneškodnil nebezpečnú hlavičku Kružliaka a parádne vytlačil aj „obaľovačku“ Gál-Andrezlyho. V druhom dejstve vyškriabal hlavičku Kolčáka a pri následnom góle nemal šancu zasiahnuť.

Obrancovia

Róbert Mazáň (Žilina) – Dobrú náladu z reprezentačného zápasu 21-tky na Cypre si preniesol aj do klubu. V Michalovciach bol za ofenzívnu snahu odmenený už v úvode, keď si dobre zbehol na krídlo a kvalitným centrom našiel Špaleka, ktorý, ako sa neskôr ukázalo, strelil víťazný gól.

Petr Pavlík (Myjava) – Hoci mal Slovan prevahu, týkalo sa to tej najnepodstatnejšej futbalovej veci, ktorou je držanie lopty. Kopaničiari to bez problémov eliminovali kompaktnosťou defenzívy, ktorú odzadu držal Pavlík a Myjavčania zaslúžene dokráčali k víťazstvu.

Filip Kaša (Žilina) – Tento český stopér dostal prvú väčšiu šancu a hneď ju aj dokázal využiť. Práve jeho gól definitívne zlomil odpor domácich, ktorí následne narážali už len na dobre pracujúcu žilinskú defenzívu. Ktorá hlavne v strede obrane, tentoraz aj vďaka Kašovi, pracovala bez výrazných chýb.

Adi Mehremič (Myjava) – Hneď v úvode vystihol zlú rozohrávku hráčov Slovana, nabehol do ich otvorenej obrany, využil ponúknutý čas a priestor a nacentroval na úvodný gól. V druhom polčase takmer totožná situácia, keď opäť pripravil gól Kolárovi. Jeho nešikovná ruka v pokutovom území mu nič na výkone neubrala.

Stredopoliari

Ivan Schranz (Trnava) – Na prvom inkasovanom góle má veľký podiel, keď katastrofálne (ne)bránil Jangu, ale svoju chybu dokázal napraviť. Ešte do prestávky vyrovnal na 2:2 a po zmene strán poslal hostí opäť do vedenia, ale tí si víťazstvo nakoniec nepostrážili a získali len bod.

Patrik Vajda (Podbrezová) – Železiari si v pohode dokráčali v Prešove k víťazstvu, za čo vďačia hlavne dobrej organizácii hry a efektivite v koncovke. Prvú gólovú akciu rozbehol práve Vajda, ktorý výborne preniesol hru na Viazanka, po ktorého centri padol gól. Neskôr Vajda pomohol zápas ukontrolovať do víťazného konca.

Denis Jančo (Trenčín) – Zápas proti Trnave mu chutil. Práve Jančo vymyslel prakticky všetky nebezpečné akcie domácich, no hlavne tie gólové. Najprv nacentroval z rohového kopu na gól Jangovi, čo sa stalo v druhom domácom zápase AS za sebou, no a neskôr našiel aj hlavu Paura.

Jakub Paur (Trenčín) – Vďaka nábehom predstavoval pre trnavskú obranu takmer neustále nebezpečenstvo. Dobre sa zapájal aj do hry a s jeho výrazným pričinením trenčianska ofenzíva proti Trnave fungovala. Po Jančovom centri strelil učebnicový gól hlavou, aký často nevidieť ani v top ligách.

Útočníci

Ľuboš Kolár (Myjava) – Nastúpil na hrote útoku a hlavne domácim „zakončovateľom“ ukázal, ako sa má správať útočník v gólovej príležitosti. Kolár sa ocitol v dvoch šanciach a dal dva góly, konkrétne hlavou a aj po brejku nohou. Počas zvyšku duelu pomáhal vypĺňať defenzívne priestory.

Erik Jirka (Trnava) – Tentoraz dostal šancu na hrote útoku a svoju úlohu v Trenčíne splnil. Domácim sťažoval rozohrávku a odmena prišla hneď v úvode. V strede poľa získal loptu, nasledovala výborná krídelná akcia a gólová asistencia Slobodovi. Pri druhom trnavskom góle odviedol kvalitnú čiernu prácu, keď odstavil obrancu, ktorý mohol gólový center odvrátiť.