Premier League - 31.kolo: Arsenal nezaváhal, Weiss na striedačke - výsledky

sobota, 20. marec 2010 21:39 | Autor: TASR

V šlágri sobotňajších zápasov 31. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže - Premier League - zdolal Arsenal v londýnskom derby West Ham (2:0) a posunul sa na čelo tabuľky.

Hrdinom stretnutia bol brankár domácich Manuel Almunia, ktorý v 45. min zlikvidoval za stavu 1:0 pokutový kop a viacerými zákrokmi podržal zverencov trénera Arséna Wengera v druhom polčase, keď dohrávali duel od 44. min bez vylúčeného belgického obrancu Thomasa Vermaelena. Druhý gól domácich zaznamenal z pokutového kopu Cesc Fábregas. Arsenal je prvý o bod pred Manchestrom United, má však zápas k dobru. V sobotu sa darilo domácim mužstvám. Česť hostí zachraňoval len Tottenham Hotspur, ktorý zvíťazil nad Stoke City 2:1 a Wolverhampton po remíze 2:2 na ihrisku Aston Villy. Plný bodový zisk v domácom prostredí zaznamenali Everton, Sunderland, Wigan aj Portsmouth. Ten otočil zápas proti Hullu City dvoma gólmi v posledných dvoch minútach.

Výsledky úvodných sobotňajších stretnutí 31. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže - Premier League:

Aston Villa - Wolverhampton 2:2 (1:2)
Góly: 16. a 82. Carew - 23. Craddock, 38. Milner (vlastný), 37 562 divákov

Everton - Bolton Wanderers 2:0 (0:0)
Gól: 72. Arteta, 89. Pienaar, ČK: 70. Steinsson (Bolton), 36 503 divákov
Vladimír Weiss ml. (Bolton) presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

Portsmouth - Hull City 3:2 (1:1)

Góly: 37. T. Smith, 88. O´Hara, 89. Kanu - 27. a 73. Folan, 16 513 divákov

Stoke City - Tottenham Hotspur 1:2 (0:0)

Góly: 64. Etherington (z 11 m) - 46. Gudjohnsen, 77. Kranjčar, ČK: 49. Whitehead (Stoke), 27 575 divákov

Sunderland - Birmingham 3:1 (2:0)
Góly: 5. a 11. D. Bent, 88. F. Campbell - 60. Jerome, 37 962 divákov

Wigan - Burnley 1:0 (0:0)

Gól: 90. Rodallega, 18 498 divákov

Arsenal - West Ham 2:0 (1:0)
Góly: 5. Denilson, 83. Fábregas (z pok. kopu), ČK: 44. Vermaelen (Arsenal), 60 777 divákov