sobota, 15. október 2016 10:05 | Autor: TASR

V Dortmunde sa včera hral "mužský futbal". BVB stále drží dlhú sériu domácej neporaziteľnosti | zdroj: © TASR

Dortmund 15. októbra (TASR) - V šlágri 7. kola nemeckej Bundesligy sa medzi futbalistami Borussie Dortmund a Herthy Berlín zrodila remíza 1:1.

Trénerovi domáceho tímu Thomasovi Tuchelovi chýbala pre zranenia až pätica hráčov. "Nikdy sme spolu takto nehrali. Vieme, že dokážeme byť lepší," vyjadril sa kormidelník Dortmundu. Skóre stretnutia otvoril v 51. minúte hosťujúci Valentin Stocker, no ďalšie šance patrili už domácemu tímu.

V 77. minúte nepremenil pokutový kop Pierre-Emerick Aubameyang, ale o tri minúty sa už nemýlil. "Bol to pekný zápas pre fanúšikov. Toto bol mužský futbal, plný zákrokov, a to sa mi páči," povedal po zápase tréner hostí Pál Dárdai. V závere stretnutia sa iskrilo na oboch stranách, zápas nedohral Emre Mor ani autor jediného gólu Herthy.

Dortmund si udržal po remíze 1:1 domácu nezdolanosť, ktorá po piatkovom zápase trvá už 25 duelov. Hertha zostáva v neúplnej tabuľke so ziskom 14 bodov na 2. pozícii.